День Святого Духа: все, що потрібно знати

Церква встановила День Святого Духа "заради величі Пресвятого і Животворящого Духа

День Святого Духа: все, що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

8 червня православні християни відзначають День Святого Духа, який припадає на другий день після Трійці. Це дуже важливе релігійне свято, яке має багато пов’язаних з цим днем традицій, а також в цей час діють різноманітні правила і заборони.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про традиції  і вірування українців пише  “Апостроф.Лайм” .

День Cвятого Духа 2020:

День Святого Духа відзначається щороку в наступний понеділок після Трійці. Церква встановила це торжество “заради величі Пресвятого і Животворящого Духа, яко є один (від) Святия і Живоначальния Трійці”. Це своєрідне протиставлення вченню єретиків, які відкидали Божество Святого Духа і єдиносущність Його з Богом Отцем і Сином Божим.

День Святого Духа присвячений одній з сутностей Триєдиного Бога. Ця дата пов’язана з біблійним переказом, згідно з яким на 50-й день після Воскресіння Ісуса Христа сталося диво. Святий Дух з’явився до учнів Христовим і наділив їх благодаттю і осяянням.

Як відомо, Святий Дух – це третя особа (або іпостась) Святої Трійці, справжній Бог, єдиносущний і равнославний Отцю і Сину.  Святого Духа з Трійці виділяє те, що він предвічно виходить від Отця. Вважається, що його вихід не має кінця і початку. Також він є позачасовим, так як саме поза часом існує і сам Бог.

Поклоняючись Святому Духу, православні віруючі також завжди поклоняються разом з ним Отцю і Сину, оскільки для православних важливо завжди мати на увазі їх загальне Божество і єдину сутність.

Що можна і потрібно робити у День Святого Духа

 • Прикрашати житло свіжою травою, гілками і квітами;
 • Ставити гілки дерев біля ікон;
 • Дозволяється в цей день свататися;
 • Влаштовувати застілля і кликати в гості рідних і друзів;
 • Молитися і відвідувати церкву.

Чого не можна робити

 • Прибирати, прати, шити, робити ремонт, займатися будь-якою домашньою роботою;
 • Купатися в річках, озерах, морях та інших водоймах, так як в цей час, за повір’ями, особливо активізуються мавки та русалки. Вони заманюють людей у воду і топлять;
 • Не можна ходити в ліс, адже там підстерігають лісовики і відьми;
 • Заборонено псувати і викидати будь-яку зелень;
 • Не варто проводити весілля, вінчання, хрещення;
 • Категорично забороняється сваритися і бажати комусь зла.

Нагадаємо, у неділю, 7 червня православні християни святкують День Святої Трійці. Це одне з дванадцяти найважливіших церковних свят, яке присвячене Святій Божественній Трійці – Отцю, Сину і Святому Духу. За церковним вченням, Свята Трійця показує, що Бог єдиний у трьох проявах і є вічним, живим, всюдисущим і безтілесним духом.

Джерело: Народна Правда