Паніка у Польщі: заробітчани з України більше не хочуть працювати

28% польських роботодавців готові платити українцям більше, ніж полякам за ту саму роботу

Паніка у Польщі: заробітчани з України більше не хочуть працювати
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Результати нового дослідження ринку праці в Польщі,  проведеного Компанією Personnel Service, показали, що 61% українців готові знову повернутися до Польщі на роботу. Їх готова працевлаштовувати кожна десята фірма в Польщі. Разом з тим,  українські заробітчани готові одночасно кидати роботу в Польщі та переїжджати до Німеччини.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  Yavp.pl.

На сьогодні трудових мігрантів з України працевлаштовують 34% великих роботодавців у Польщі. Понад третина з них (36%) побоюються, що українці таки поїдуть на роботу до Німеччини. Варіант з виїздом декларує 4 з 10 українських працівників у Польщі.

Ситуація настільки серйозна, що 28% польських роботодавців готові платити українцям навіть більше, ніж полякам за ту саму роботу на тій самій посаді.

Поки що ж лише кожен 5-й працівник з України заробляє в Польщі 21 зл/год брутто. Водночас майже кожна друга фірма пропонує мінімальну ставку або незначно вище: 17-18 зл/год брутто. Понад 3 тис. злотих на руки в місяць заробляє трохи більше 18% українців.

Польські аналітики зазначають, що  в понад 70% випадках українці в Польщі працюють на посадах нижчого рівня. При цьому роботодавці часто пропонують трудовим мігрантам з України додаткові бонуси: допомога в легалізації й отриманні соціальних виплат або надання безкоштовного житла.

Нагадаємо, раніше  на українсько-польському кордоні на пішому переході “Шегині-Медика”   після відновлення його роботи 10 днів тому вишикувалися величезні черги тих, хто хоче перетнути кордон. “Польські ворота” в “Шегинях” штурмують 1-2 тисячі українців, це заробітчани, які направляються до Польщі на збір полуниці.

Нагадаємо, Польща вирішила скасувати 14-денний карантин для українських заробітчан. Відтепер студентам і учням,  а також трудовим мігрантам не потрібно  перебувати два тижні на самоізоляції після в’їзду до країни.

Джерело: Народна Правда