На Закарпатті планують створити “угорський” район: чим це загрожує Україні

Така адміністративна одиниця може стати причиною багатьох проблем

На Закарпатті планують створити “угорський” район: чим це загрожує Україні
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Україна пішла на поступки Угорщині – Міністерство розвитку громад і територій України оприлюднило нові проекти районування українських областей, в яких йдеться про появу Берегівського району. Тепер велика частина населення нового району говоритиме угорською.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на це звернув увагу письменник Андрій Любка. Про це він пише в рубриці “Точка зору” на сайті “Радіо Свобода“.

Як відомо, угорці десятки років просили Україну створити окрему адміністративну одиницю на Закарпатті. Крім цього, пропагували визнання культурної автономії і виступали за появу особливого “угорського виборчого округу” на виборах у Верховну Раду.

“Жодна українська влада (навіть Януковича!) на такі поступки не йшла, розуміючи усі потенційні загрози для стабільності регіону та національної безпеки. У проектах децентралізації експерти відзначали, що укрупнювати райони за етнічною ознакою – велика помилка. І, наприклад, Берегівський район пропонували об’єднати з Іршавським або Мукачівським, тобто прилучити населені пункти з українським населенням. Позицію експертів не врахували”, – нарікає Любка.

Сам він вважає, що створення Берегівського району є неприпустимою помилкою. На думку письменника, така адміністративна одиниця може стати причиною багатьох проблем:

“Ще важливіше усвідомити той факт, що створення Берегівського району є проблемою не тільки для Закарпаття. Поява окремих “етнічних” районів може запустити процес створення таких адміністративних одиниць по всій Україні”.

Як повідомлялося раніше, у Київському національному економічному університеті розгорівся мовний скандал. Викладач з кримінального права Олена Олійник відмовилася проводити пару державною українською мовою.

В кінці 2019 року мовної омбудсмен Тетяна Монахова заявила, що за недотримання положень закону про українізації штрафуватимуть навіть дитячі гуртки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...