Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 млрд доларів. Програма дозволяє негайно виплатити Україні перший транш кредиту (близько 2,1 млрд доларів). Залишок розділять ще на 4 транши.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба Фонду.
Нова програма має допомогти Україні подолати проблеми, викликані пандемією COVID-19. Гроші повинні забезпечити платіжний баланс і бюджетну підтримку, зберігаючи при цьому досягнення в основних структурних реформах.
У Фонді визначили ключові пріоритети співпраці в рамках програми:
- полегшення економічних наслідків кризи, зокрема підтримка домогосподарств і підприємств;
- забезпечення постійної незалежності НБУ та гнучкого обмінного курсу;
- забезпечення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат по банківських рішеннях;
- просування боротьби з корупцією для збереження і посилення останніх досягнень.
Зазначимо, раніше РБК-Україна повідомляло, що основна частина коштів МВФ та інших кредиторів підуть на погашення старих боргів, оскільки в умовах кризи Україна не може зайняти на відкритому ринку необхідні кошти. Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що уряд не збирається виходити на ринки капіталу в цьому році після того, як у січні розмістив євробонди на суму 1,25 мільярда євро, що приблизно достатньо для покриття зовнішніх комерційних боргових зобов’язань.
Як відомо, 22 травня МВФ підтвердив готовність виділити Україні $5 млрд у рамках програми stand-by після підписання так званого “антиколомойського” закону. Увечері 29 травня глава МВФ Крісталіна Георгієва в розмові з президентом Володимиром Зеленським сказала, що перший транш затвердять найближчим часом.
Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду потрібно буде виконати ряд умов у фіскальній, судовій, енергетичній, банківсько-фінансовій та медичній сферах.