В Україні ослаблять карантин з 10 червня: що дозволять

Карантин пом'якшать в тих областях, де дозволяє епідеміологічна ситуація

В Україні ослаблять карантин з 10 червня: що дозволять
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Згідно з планом МОЗу в Україні з середи, 10 червня, розпочинається новий етап ослаблення карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу. Однак, це станеться тільки в тих областях, де дозволяє епідеміологічна ситуація.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Апостроф“.

Що буде дозволено

Як повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, з 10 червня в Україні вводяться такі пом’якшення:

  • відновлюють роботу бази відпочинку і санаторії, за винятком дитячих таборів;
  • буде дозволено проведення масових культурно-мистецьких заходів з обмеженням не більш однієї людини на 5 квадратних метрів.

Варто відзначити, що в Україні діє адаптивний карантин і тільки ті регіони, які відповідають санітарно-епідеміологічним показникам щодо інфікування коронавірусів, можуть переходити на наступний етап ослаблення.

Крім того, не готові до пом’якшення карантину тимчасово окуповані АР Крим та місто Севастополь – через відсутність даних.

Де можуть посилити карантин

Тим часом в Україні епідемія коронавірусу не припиняється, кількість інфікованих не зменшується. За минулу добу зафіксовано 463 нових випадки.

Зокрема, в Києві збільшилася кількість інфікованих. За минулу добу захворіли 72 людини, серед них 6 медиків. На сьогодні в столиці вже 3 490 підтверджених випадків захворювання COVID-19.

Протягом декількох днів столична влада відстежуватимуть динаміку захворюваності і приймати рішення щодо посилення карантинних заходів.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, жорсткі заходи можуть ввести також у деяких областях. Рішення з цього питання будуть приймати виходячи з епідеміологічної ситуації.

Нагадаємо, станом на понеділок, 8 червня, Київ і ще 7 областей України не готові до ослаблення карантину  через невідповідність критеріям, встановленим Міністерством охорони здоров’я.

Джерело: Народна Правда