Казанський цікаво порівняв Закарпаття з Донбасом

Мешканці Закарпаття не є носіями психології "русского міра"

Казанський цікаво порівняв Закарпаття з Донбасом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда/Фото/Відео

Український журналіст, представник України у ТКГ в Мінську Денис Казанський вважає, що на Закарпатті не повториться сценарій Донбасу, оскільки ці регіони розвивалися абсолютно в різних реаліях після здобуття Україною незалежності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він заявив в ефірі програми “Право на владу” телеканалу “1+1”.

За його словами, одним із ключових факторів, який призвів до трагедії Донбасу, став економічний занепад цього регіону.

“Це (Закарпаття. – Ред.) абсолютно не нагадує Донбас. У нас дуже часто люди відкидають один із головних чинників подій на Донбасі. Економічний. Донбас переживає, те що відбувається, через ті проблеми, які там трапилися у 90-ті: через варварську реструктуризацію шахт, розвал суцільний вугільної промисловості. Ці шахтарські селища перетворилися на гетто, які були напівзруйновані, знищені”, – вважає він.

За словами Казанського, подеколи у людей навіть не було звичних для усіх вигод в оселях, і так тривало роками.
“У Красному Лучі на Луганщині люди в багатоповерхівках качали воду з-під землі. Вони бурили свердловини у дворі й на п’ятий поверх собі качали, бо водогону не було. Там визрів не сепаратизм, а різновид російського фашизму – озлобленість на весь світ. Там люди зростали в умовах, коли завод зруйнований, а роботи нема. Колишнє життя закінчилося. І вони в якийсь момент опинилися в умовах, коли нема що втрачати”, – пояснив психологію прибічників “русского міра” Казанський.

“Багато хто з них ненавидів Україну, бо в них асоціювалося, що настала незалежність і все зникло, вмерло. У Береговому на Закарпатті я приблизно навіть нічого подібного не побачив. Там нема такої жахливої розрухи, там люди не переживали такого занепаду”, – запевнив журналіст.

Нагадаємо, Україна пішла на поступки Угорщині – Міністерство розвитку громад і територій України оприлюднило нові проекти районування українських областей, в яких йдеться про появу Берегівського району. Тепер велика частина населення нового району говоритиме угорською.

До слова, військовий оглядач Юрій Казарін вважає, що російський президент Володимир Путін не відмовився від сценарію з анексії Приазов’я. Про це свідчить пом’якшення Росією умов перетину Керченської протоки українськими суднами.

Джерело: Народна Правда