Свята 8-14 червня 2020 року: що будемо відзначати

8 червня відзначається Всесвітній день океану, а 10 червня - Міжнародний день братів і сестер

Свята 8-14 червня 2020 року: що будемо відзначати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міжнародні свята, безперечно, мають загальносвітове значення, оскільки їх святкують всім світом, незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань. Більшість цих свят з’явилися порівняно недавно з ініціативи таких організацій. Однак деякі свята виникли так давно, що навіть історикам не вдається визначити, звідки точно пішла традиція їх святкування.

НАРОДНА ПРАВДА розповідає, які свята будемо відзначати 8-14 червня 2020 року

Loading...

Свято 8 червня

Всесвітній день океанів

Понад 70% поверхні Землі вкрита світовим океаном, він займає майже три чверті її поверхні і є невід’ємною частиною процесу сталого розвитку. Роль світового океану у регулюванні клімату важко переоцінити, вона є системоутворюючою, адже його води — один з основних поглиначів вуглекислого газу. На Міжнародній конференції на вищому рівні, яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), було запропоноване нове свято — Всесвітній день океанів (World Oceans Day).

Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна ще неофіційне свято, присвячено всім, хто сидить удома і піклується про благополуччя сім’ї. Відзначається 8-го червня. Величезна праця, що часом непомітна, але без якої неможливий сімейний затишок, можна сміливо порівняти з працею сталевара чи шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя. Вмістивши в себе багато чого, з перерахованого вище, наша рідна і близька людина, під час шляхом героїчних зусиль створює нам комфорт і гармонію в нашому домі, які часто ми сприймаємо за природні елементи нашого життя.

Свято 9 червня

Міжнародний день друзів

Друзі — це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний день друзів, який відзначається 9 червня, можна вважати днем любові до друга. Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Таку людину обов’язково слід привітати з цим святом, щоб висловити найтепліші почуття та подяку.

Міжнародний день акредитації

Свято 10 червня

День Святого Микити Гусятника

Православна церква в цей день вшановує пам’ять преподобного Микити Халкідонського, котрий був єпископом. У народі святий отримав прізвисько Гусятник тому, що його вважають сторожем маленьких гусенят. Друга поширена назва свята – день Духів полудня – присвячена істотам, що володіють надприродними силами. Цей день ідеально підходить для того, щоб приготувати різні страви з гуски. Також день відмінно підходить для переїздів, подорожей, довгих відряджень і поїздок.

Міжнародний день братів і сестер

Покликане продовжити славну традицію вшанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи відносини між близькими людьми, якими і є по відношенню один до одного брати і сестри.

Свято 11 червня

Цього дня немає міжнародних свят, проте день багатий на пам’ятні дати, пов’язані з королівськими і титулованими особами в різних країнах. Наприклад, в Австралії відзначається офіційне свято День народження королеви, яке встановлене на честь монархів Сполученого королівства і Співдружності націй, проте не збігається з фактичним днем появи на світ чинного правителя.

Також 11 червня, починаючи з 1872 року, острови Гаваї і деякі райони Америки відзначають своє національне свято — День короля Камеамеа. А Данія 11 червня вшановує День народження Принца Хенріка.

Свято 12 червня

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Головна мета цього дня — привернути увагу дорослих до експлуатації дітей та пробудити їхню свідомість.

В Україні — День працівника фондового ринку Свято встановлено в Україні враховуючи значний внесок працівників фондового ринку у прискорення економічних реформ та створення реальної ринкової економіки. Також сьогодні святкують: День закоханих у Бразилії;  День миру у Парагваї; День незалежності у Філіппінах; День, коли варто задуматися про майбутню дитину; Свято легкого флірту.

Свято 13 червня

Міжнародний день поширення інформації про альбінізм

Вроджене порушення — альбінізм, відоме ще як гіперпігментація, викликається частковим або повною відсутністю меланіну — пігменту, який відповідає за колір шкіри, очей і волосся. Причина альбінізм — клітинна. Несправні гени не виробляють меланін і їх не можна змусити це робити. У альбіносів рожеві або червоні очі. Колір їх райдужної оболонки варіює від сірого до блакитного і навіть коричневого. У людей з альбінізмом часто спостерігається одне або кілька порушень зору: поганий зір, ністагм (мимовільний рух очей) і фотобоязнь (чутливість до світла). Люди з альбінізмом синтезують вітамін D в п’ять разів швидше, ніж люди з темною шкірою.

Свято 14 червня

Всесвітній день донора крові

Дата приурочена до дня народження лікаря Карла Ландштейнера, який відкрив групи крові у людини. Також 14 червня, починаючи з 2004 року, в інтернет-співтоваристві святкується Міжнародний день блогера.   

Нагадаємо, 3 червня відзначається День ангела Олени – це ім’я грецького походження означає “обрана”, “світла”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...