Лікар назвав, скільки триває відновлення організму після коронавірусу

Терміни відновлення будуть залежати від індивідуальної здатності хворого до структурного відновлення пошкодженого органу

Лікар назвав, скільки триває відновлення організму після коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Коронавірус насамперед атакує легені людини. Людям, які перенесли COVID-19, на відновлення їх повноцінної роботи може знадобитися тривалий час – до півтора-двох років.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів в інтерв’ю радіо Sputnik пульмонолог, заслужений лікар Росії Олександр Карабиненко.

“Після перенесеної коронавірусної інфекції в легенях спостерігаються фіброзні зміни, як після інших запальних захворювань легенів. Це буває після важкої пневмонії, при хронічній обструктивній хворобі легень, яка часто загострюється, при інтерстиціальних захворюваннях легенів. У людей йдуть структурні зміни, які вимагають тривалого відновлення”, – пояснив доктор.

Він уточнив, що терміни відновлення залежать в першу чергу від індивідуальних особливостей організму. В окремих випадках процес може зайняти тривалий час. Терміни залежать від індивідуальної здатності кожного, хто переніс COVID-19, до структурного відновлення пошкодженого органу.

“Як це покращувати? Це тільки саме з часом може трапитися. Після перенесеного свинячого грипу N1H1 спостерігалися фіброзні ураження, які тривали протягом півтора-двох років. У деяких легені не відновилися до цього часу”, – зазначив пульмонолог.

Нагадаємо, коронавірус не демонструє ознак сезонності. Іншими словами, літня спека не гарантує уповільнення поширення COVID-19.

Джерело: Народна Правда