Турчинов пояснив, чому Україна втратила Крим у 2014 році

Турчинов пояснив, чому Україна втратила Крим у 2014 році
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Врятувати Крим від окупації РФ у 2014 році було нереально.


Про це заявив Олександр Турчинов, колишній секретар РНБО.

Loading...

Він нагадав, що боєздатні підрозділи української армії налічували лише 5 тисяч осіб на той час.

“Коли ви піднімете стенограму засідання РНБО, то на моє питання, скільки ми можемо мобілізувати військових для того, щоб провести наступальну операцію в Криму, міністр оборони сказав, що максимум 5 тисяч осіб. Росіян було близько 30 тисяч підготовлених військових, не рахуючи тих, хто перейшов на їх бік, парамілітарних угруповань, ФСБ, розвідувальних груп тощо”, – згадує політик.

За його словами, військове керівництво України на той час наполягало на тому, що Крим – це не головна загроза. Адже на північних та східних кордонах вже формувалося 200-тисячне угруповання й готувалося до вторгнення.

“За даними розвідки, яка тільки починала працювати, на днях мало бути ухвалене рішення про вторгнення російських військ на територію України, захоплення Києва, фактично всієї території України на прохання Януковича. Так воно фактично і відбулося. Тому головне наше питання було захистити вже всю Україну”, – розповів політик.

За словами Турчинова, Росія довго і серйозно готувала операцію із захоплення Криму. До того ж, розпочалося це ще під час президентства утікача Віктора Януковича.

“Вже у жовтні 2013 року вони під час військових навчань чітко відпрацьовували технологію, як допомогти сусідній країні, яку захопили незаконні угруповання, які вони потім будуть називати “хунтою”. І на звернення чинної влади, чинного президента, російські війська надають таку допомогу”, – зазначив Турчинов.

Як вже розповідала НАРОДНА ПРАВДА – Україна може “відібрати” Кубань у Росії: названо умову.

А також – Порошенко прийшов на допит у справі про держзраду Януковича: трансляція.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...