Україна виграла головний суд у справі ПриватБанку: справу Суркісів закрито

ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року

Україна виграла головний суд у справі ПриватБанку: справу Суркісів закрито
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Велика палата Верховного суду скасувала рішення судів першої та апеляційної інстанції у справі за позовом Суркісів до ПриватБанку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили Укрінформу в прес-службі суду.

Loading...

“Велика палата Верховного суду скасувала рішення суду першої та апеляційної інстанцій і констатувала, що розгляд частини вимог відноситься до компетенції цивільної юрисдикції”, – повідомила співробітниця суду.

Вона також додала, що позивачі, якщо мають бажання розглянути далі цей спір в рамках цивільної юрисдикції, мають право звернутися протягом тридцяти днів у Велику палату Верховного суду, яка направить матеріали справи до суду першої інстанції.

“ВС закрив провадження у цій справі. Сьогодні оголосили резолютивну частину. Повний текст рішення буде підготовлено протягом десяти днів”, – сказала співробітниця суду.

Історія:

27 квітня Велика палата Верховного Суду зняла з розгляду справу. Судді звернулися в Офіс генерального прокурора та Вищу раду правосуддя із заявою про тиск на суд. У Нацбанку неодноразово відзначали, що члени сім’ї Суркісів намагаються довести в суді, що не є пов’язаними особами з екс-власниками ПриватБанку. Також вони хочуть відмінити процедуру bail-in, в рамках якої гроші на їх рахунках були обмінені на акції додаткової емісії ПриватБанку.

Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення перенести розгляд справи щодо оскарження рішення Окружного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року про скасування націоналізації ПриватБанку. Рішення відклали до остаточного рішення Верховного суду по справі про визнання сім’ї Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами та обмін їх вкладів у ПриватБанку на акції.

Нагадаємо, Кабмін у 2016 році прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. В рамках націоналізації банку, його зобов’язання перед пов’язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обміняні на акції додаткової емісії банку. 17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов’язаними з ПриватБанком особами сім’ї Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Портфель непрацюючих кредитів ПриватБанку, який класифікується як пов’язаний з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювали в 212,795 млрд грн.

За підсумками рішення Київського апеляційного суду від 15 квітня 2020 року у справі про фактично стягнення з ПриватБанку понад 250 млн дол. США на користь офшорних компаній, пов’язаних з сім’єю Суркісів, державний виконавець відкрила проти банку 6 нових виробництв. При цьому подані в рамках виконавчого провадження скарги ПриватБанку на незаконність таких дій фактично були проігноровані Печерським районним судом Києва, а відповідне звернення до Міністерства юстиції залишилося без відповіді.

Також ПриватБанк звернувся із заявою до державної виконавчої служби про повернення виконавчих документів за заявами шести компаній, пов’язаних з братами Суркісами, через наявні обставин підробки документів, за якими були відкриті такі виробництва.

Напередодні інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса розповів, що буде, якщо державний ПриватБанк повернуть українському олігарху Ігорю Коломойському.

До Конституційного суду України 11 червня надійшло подання від 64 народних депутатів України про відповідність усім нормам закону про банки, який необхідний для співпраці з МВФ — так званий антиколомойский закон.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...