Купувати чи продавати: аналітики озвучили курс долара на червень

У червні Україні можуть надати перший транш від МВФ у розмірі 1,9 млрд доларів - кожен раз, коли з'явилися позитивні новини про переговори, гривня зміцнювалася

Купувати чи продавати: аналітики озвучили курс долара на червень
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

Національний банк України 28 травня встановив офіційний курс долара на рівні 27 гривень. При цьому аналітики вважають, що в червні гривня буде відносно стабільною і буде коливатися в межах 26,50-27,50 гривень з більшою ймовірністю залишатися нижче 27.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі 24 каналу.

Так, банкір Антон Коваленко зазначив, що після надання першого траншу від МВФ курс буде в межах 26,50-27,20. Прогноз на першу половину червня озвучив також банкір Антон Стадник – 26-27,5. Фінансист Юрій Нетесаний прогнозує курс гривні щодо долара в червні в межах 26,50-27,50. А ось аналітик Євгенія Ахтирко вважає, що курс не перевищить 27.

В цілому, аналітики вважають, що до кінця року гривня впаде мінімум на 2 позначки.

Українцям рекомендують скористатися цим – купувати долар для тривалого зберігання: “Вигідним курс гривні щодо долара буде відразу після надання першого траншу МВФ. Тому, якщо плануєте купити долари в червні – виберіть цей період”.

Стосовно 2020 року, то аналітики не виключають, що в умовах наростаючої кризи, гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29. МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Як повідомлялося раніше, деякі аналітики одностайні у думці, що різких стрибків курсу не варто очікувати, але ситуація буде погіршуватися. Попит на українську продукцію, яка традиційно йшла на експорт знизиться. Але поки триває карантин і активність імпортерів низька, долар буде триматися.

А ось аналітик Інвестиційної групи «Універ» Михайло Федоров вважає, що після отримання траншу від МВФ гривня зможе серйозно зміцнитися.

Джерело: Народна Правда