Що буде з курсом долара влітку: експерти озвучили прогноз

Андрій Шевчишин прогнозує, що до кінця 2020 року курс гривні навряд чи вийде за межі 29,5 гривень за долар, однак він підкреслює, що багато чого буде залежати від економічної ситуації, як в країні, так і в світі, в тому числі, і від того, чи прийде друга хвиля коронавірусу і чи будуть знову введені карантинні обмеження.

Що буде з курсом долара влітку: експерти озвучили прогноз
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

Незважаючи на надання Україні кредиту Міжнародним валютним фондом, девальваційні очікування в країні зберігаються.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповіли “Апострофу” експерти.

“Протекціоністська політика, більш низький урожай, дефіцит бюджету, дефіцит зовнішньоторговельного балансу, боргове навантаження – все це тисне на курс. І кредит МВФ знижує рівень цих ризиків, забезпечує подушку безпеки, що дасть більш стійкі позиції гривні. Але девальвація, я вважаю, все ж таки буде. Влітку, швидше за все, ми залишимося нижче 28 гривень за долар”, – сказав керівник відділу аналітики групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин.

“Поки ціни на нафту тримаються на низькому рівні – а це наш основний сировинний енергетичний імпорт – ситуація розвивається на користь Україні. Але так буде не завжди. Та й втрата 5-7% ВВП в 2020 році не пройде для нашої країни непоміченим явищем і, звичайно, може загострити макроризики, проти яких як раз і спрямована stand-by”, – сказав член ради Національного банку України Віталій Шапран.

При цьому обвалу курсу гривні експерти не очікують.

Фінансовий аналітик Сергій Фурса розповів, якщо не буде зірвана програма з МВФ, то курс до кінця 2020 року не повинен піти вище 30 гривень за долар. Цілком реальний курс – 28-29 гривень за долар.

Андрій Шевчишин прогнозує, що до кінця 2020 року курс гривні навряд чи вийде за межі 29,5 гривень за долар, однак він підкреслює, що багато чого буде залежати від економічної ситуації як у країні, так і у світі, в тому числі, і від того, чи прийде друга хвиля коронавірусу і чи будуть знову введені карантинні обмеження.

Нагадуємо, Національний банк України встановив на 25 травня офіційний курс долара на рівні 26,75 гривень.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що Міжнародний валютний фонд і уряд України попередньо погодили нову кредитну програму співпраці у форматі stand-by на суму 5 млрд доларів терміном на 18 місяців. Найближчим часом її має затвердити Рада директорів МВФ.

Джерело: Народна Правда