Скасування обов’язкової державної підсумкової атестації: що це означає і кого торкнеться

Від проходження державної підсумкової атестації можуть звільнити тих, хто завершує отримання повної загальної середньої освіти

Скасування обов’язкової державної підсумкової атестації: що це означає і кого торкнеться
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Президент України Володимир Зеленський напередодні вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект, яким можуть скасувати обов’язкову державну підсумкову атестацію для випускників шкіл поточного навчального року.

Про те, що це значить, в ефірі “Сніданку з 1+1” розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За його словами, ЗНО – обов’язково для тих, хто хоче навчатися у закладах вищої освіти. Від проходження державної підсумкової атестації можуть звільнити тих, хто завершує отримання повної загальної середньої освіти: школярі, студенти коледжів, профтехнічних закладів освіти.

До кінця червня друга група отримає свідоцтва про середню освіту разом з додатками, де буде написано, що випускник звільнений від державної підсумкової атестації.

“Вчора на Комітеті Верховної Ради з питань освіти була дискусія, чи може звільнений від ДПА поставити все ж оцінку ЗНО у додаток до свідоцтва. Депутати погодилися, що таку можливість слід надати, якщо людина цього забажає. Механізм доручено опрацювати Міністерству освіти. Повинно це виглядатиме так: у червні всі отримують свідоцтва і додатки, людина здає ЗНО, а після цього вирішує, чи хоче вписати в додаток оцінку ЗНО, може це зробити. Процедуру зараз встановлюють”, – каже омбудсмен.

Він також підкреслив, що ЗНО як інструмент доступу до вищої освіти, залишать: “Жодним чином потрапити в університет чи академію без ЗНО не вийде”.

Раніше в Міністерстві освіти і науки повідомляли про те, що готові провести ЗНО 2020 відповідно до рекомендацій головного державного санітарного лікаря України та епідеміологічної ситуації.

Також повідомлялося про те, що після скасування урядом проведення пробного ЗНО всім його учасникам, які встигли зареєструватися, повернуть гроші. Профільні відомства готують порядок повернення коштів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...