Українці почнуть отримувати по дві пенсії одночасно: що задумала влада

Зараз в Україні діє солідарний вид пенсій

Українці почнуть отримувати по дві пенсії одночасно: що задумала влада
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні хочуть провести пенсійну реформу, і головним її нововведенням може стати запровадження трирівневої пенсійної системи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Главкому.

Пенсії в Україні

Зараз в Україні діє солідарний вид пенсій – кошти на виплати українець відкладає сам собі – з зарплат працюючих громадян до Пенсійного фонду відраховується єдиний соціальний внесок і зібрана сума йде на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам. Це перший рівень пенсійної системи.

Крім того, в 2003 році був прийнятий закон, який ввів добровільні пенсійні накопичення. На жаль, популярності добровільно-накопичувальні пенсії досі не отримали. По суті, вони були просто дозволені, але держава практично нічого не зробила для того, щоб це явище стало масовим.

“Поки незрозуміло, чи зроблять у ході нової пенсійної реформи хоч щось для розвитку добровільного пенсійного накопичення, однак в уряді заявляють, що найближчим часом планують запровадити в Україні ще один вид пенсійного забезпечення – обов’язкові накопичувальні пенсійні відрахування (що вважається другим рівнем пенсійної системи). Очевидно, введення нового виду пенсій і стане головною складовою нової пенсійної реформи”, – йдеться в матеріалі.

Введуть обов’язкове пенсійне накопичення

Проект закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» зареєстрували у ВР ще взимку. Він передбачає, що робити обов’язкові відрахування на пенсійні рахунки повинні будуть і працівники, і роботодавці.

З вже нарахованої працівникові зарплати на його індивідуальний пенсійний рахунок буде переводитися мінімум 1% (за бажанням працівника можуть збільшити відсоток), а роботодавець зобов’язаний перераховувати на той же рахунок ще 2% від нарахованої зарплати.

Також у супровідних документах наводяться розрахунки, які показують, що відсоток відрахувань планується підвищувати. Так, автори законопроекту виходили з того, що в 2021 році відсоток обов’язкових накопичувальних пенсійних відрахувань складе 3%, у 2030 році – 4%, через 10 років це буде вже 6%, а в 2050-му – до 7%.

У той же час, щоб не перевантажувати роботодавців податками, в уряді планували знизити розмір ЄСВ.

Нещодавно глава Кабміну презентував і інший варіант, як може змінитися податкове навантаження на роботодавців. Денис Шмигаль говорив, що зараз обговорюють такий варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяють в накопичення, не збільшуючи навантаження для фірми, для людини, і ще 2% беруть з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Ці 4%, на думку Шмигаля, дозволять при сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн.

Ймовірно, цей варіант не сподобався МВФ, адже в такому разі надходження до Пенсійного фонду зменшаться.

Зазначимо,  пенсії в Україні з 1 липня зростуть. Справа в тому, що піднімається мінімальний прожитковий мінімум, а це означає, що автоматично піднімуться і мінімальні пенсії.

Одночасно з цим в Україні проведуть масштабну перевірку пенсіонерів. Чиновники мають намір знайти тих, хто за допомогою підроблених документів, отримує виплати. Шахраї повинні будуть повернути гроші до бюджету.

Джерело: Народна Правда