Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому міністрові інфраструктури Володимиру Омеляну. Його підозрюють у вчиненні незаконних дій, за яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє на сайті НАБУ.
“Дії екс-топ-чиновника кваліфіковані за ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України (“видання службовою особою нормативно-правового акта, який зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах”)”, – йдеться в повідомленні НАБУ.
Слідство вважає, що Володимир Омелян в грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час, один з цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною держбюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр:
“До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що саме зменшення адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово”.
Також повідомляється про те, що наказ Омеляна призвів до ненадходження до державного бюджету в 2018 році 30,4 млн грн (з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн).
Сам Володимир Омелян вже прокоментував справу: “Мене запросили в НАБУ дати додаткові показання в кримінальному провадженні щодо зниження урядом України портових тарифів і зборів на 20% в 2018 році. Нагадаю, що зниження тарифу здійснювалося для збільшення товаро/вантажопотоку. Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала в 2018-19 рр. зростання більш, ніж на 20%, і зростає досі, незважаючи на кризу!”.
Черговий сюрприз і знову миле співпадіння.Минулої п’ятниці мене було запрошено до НАБУ дати додаткові покази у…
Gepostet von Volodymyr Omelyan am Freitag, 19. Juni 2020
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд визначив запобіжний захід директор з правових питань компанії Burisma Андрію Кіче, який проходить підозрюваним у справі про підкуп керівництва НАБУ і САП, у вигляді утримання під вартою на термін 60 днів з альтернативою внесення застави в сумі 40 358 400 грн (19 200 прожиткових мінімумів).
Зазначимо, питання про обрання запобіжного заходу п’ятого президента України Петру Порошенку перенесли на 1 липня. Під час засідання суду прокурор попросив обрати запобіжний захід для Петра Порошенка у вигляді особистого зобов’язання. В такому разі він буде зобов’язаний прибути до суду до слідчого і зобов’язаний здати паспорт.