НАБУ оголосило про підозру Омеляну: всі подробиці

За словами Омеляна, йому вручили підозру незважаючи на те, що запросили в НАБУ в якості свідка

НАБУ оголосило про підозру Омеляну: всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому міністрові інфраструктури Володимиру Омеляну. Його підозрюють у вчиненні незаконних дій, за яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє на сайті НАБУ.

“Дії екс-топ-чиновника кваліфіковані за ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України (“видання службовою особою нормативно-правового акта, який зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах”)”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

Слідство вважає, що Володимир Омелян в грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час, один з цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною держбюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр:

“До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що саме зменшення адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово”.

Також повідомляється про те, що наказ Омеляна призвів до ненадходження до державного бюджету в 2018 році 30,4 млн грн (з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн).

Сам Володимир Омелян вже прокоментував справу: “Мене запросили в НАБУ дати додаткові показання в кримінальному провадженні щодо зниження урядом України портових тарифів і зборів на 20% в 2018 році. Нагадаю, що зниження тарифу здійснювалося для збільшення товаро/вантажопотоку. Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала в 2018-19 рр. зростання більш, ніж на 20%, і зростає досі, незважаючи на кризу!”.

Черговий сюрприз і знову миле співпадіння.Минулої п’ятниці мене було запрошено до НАБУ дати додаткові покази у…

Gepostet von Volodymyr Omelyan am Freitag, 19. Juni 2020

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд визначив запобіжний захід директор з правових питань компанії Burisma Андрію Кіче, який проходить підозрюваним у справі про підкуп керівництва НАБУ і САП, у вигляді утримання під вартою на термін 60 днів з альтернативою внесення застави в сумі 40 358 400 грн (19 200 прожиткових мінімумів).

Зазначимо, питання про обрання запобіжного заходу п’ятого президента України Петру Порошенку перенесли на 1 липня. Під час засідання суду прокурор попросив обрати запобіжний захід для Петра Порошенка у вигляді особистого зобов’язання. В такому разі він буде зобов’язаний прибути до суду до слідчого і зобов’язаний здати паспорт.

Джерело: Народна Правда