Гроші на дітей: скільки в Україні будуть платити в 2020 році

В 2020 році зросте розмір державної допомоги на утримання дітей-сиріт, одиноким матерям і дітям з інвалідністю

Гроші на дітей: скільки в Україні будуть платити в 2020 році
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2020 році в Україні збережеться чинний механізм виплати державної допомоги при народженні дітей. Уряд ще у листопаді відхилив пропозицію Мінсоцполітики про введення нового підходу щодо дитячих виплат в Україні у 2020 роц про “відв’язання” понад 150 виплат від прожиткового мінімуму й допомогти малозабезпеченим сім’ям та пенсіонерам. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє УНІАН.

Дитячі допомоги у 2020 році в Україні надаються, згідно з постановою Кабміну, одному з батьків дитини, що постійно проживають разом з немовлям.  Для призначення виплати на дитину у 2020 році в Україні до органу соцзахисту батьками подається заява про проживання дитини, копія свідоцтва про народження, яку можна подати в електронній формі.

Розмір виплати на першу дитину у 2020 році в Україні становить 52 прожиткових мінімуми. Виплати на другу дитину становитимуть 70 прожиткових мінімумів, на третю і кожну наступну – 120 прожиткових мінімумів.

Якого числа перераховують дитячі допомоги в Україні

Грошові виплати не здійснюватимуться одноразово. Молоді мами з першою дитиною отримають пешу виплату у розмірі 10 тисяч гривень, решту суми виплачуватимуть по 860 гривень щомісяця упродовж 3 років. Виплати за народження у 2020 дитини в Україні буде проводитися протягом наступних 36 місяців рівними частинами. При цьому щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим за встановлений для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум.

Також Уряд в 2020 році підвищив виплати на дитину. Так, розмір дитячих грошей на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, становитиме не 2 прожиткові мінімуми, як це було раніше,  а 2,5. Це додатково понад 1000 гривень на одну дитину.

Зросте також розмір дитячих грошей у 2020 на дітей з інвалідністю, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу і названих сім’ях, – додатково 3 000 гривень на одну дитину.

Допомогу при народженні дитини надаватимуть разом з одноразовою допомогою «пакунок малюка». Крім того, здійснюватиметься також відшкодування послуг з догляду за дитиною до 3 років «муніципальна няня». У 2020 році таке відшкодування отримають понад 64 тисячі осіб. Дитячу допомогу у 2020 році в Україні очікують надати 204 тисячам вагітним і молодим мамам.

А ось дитячу допомогу для одиноких матерів підвищать до 1 1921 гривень для дітей віком до 6 років, 2 395 гривень для дітей віком 6 до 18 років, 2 270 для дітей віком від 18 до 23 років, що навчаються.

Нагадаємо, що у Верховній Раді вирішили привернути увагу до питань підтримки молодих фахівців, які, закінчивши педагогічні вузи, стали працювати викладачами і мають дещо нижчі умови оплати, ніж їх більш досвідчені колеги. Глава Кабінету міністрів Олексій Гончарук вніс на розгляд народних депутатів нову програму підтримки молодих фахівців у вигляді надання одноразової фінансової допомоги – гроші вчителям вже передбачили в бюджеті на 2020 рік.

До слова, демографічна криза і масова еміграція населення можуть призвести до того, що незабаром кількість працюючих і пенсіонерів в Україні зрівняється. При такій статистиці соціальні виплати будуть мінімальними. Врятувати ситуацію можуть недержавні пенсійні фонди.

Джерело: Народна Правда