Медики назвали, скільки зберігається імунітет у тих, хто перехворів COVID-19

Ті, хто вилікувався від COVID-19, можуть захворіти повторно

Медики назвали, скільки зберігається імунітет у тих, хто перехворів COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Пацієнти, які безсимптомно перенесли коронавірусну інфекцію, можуть повторно на неї захворіти, так як мають більш слабку імунну відповідь на вірус SARS-CoV-2.  За словами медиків, імунітет у тих, хто перехворів на COVID-19 безсимптомно, зберігається тільки 2-3 місяці.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  пише журнал Nature Medicine з посиланням на дослідження вчених з Медичного університету Чуціна (Китай).

Фахівці вивчили 37 безсимптомних випадків коронавірусу, а також низку “класичних” випадків COVID-19, і з’ясували, що вже через 8 тижнів у більшості перехворілих рівень нейтралізуючих антитіл знижувався, а у безсимптомних пацієнтів вони зовсім перестали виявлятися.

Так, за 8 тижнів спостереження вміст антитіл знизився у 81% безсимптомних хворих і у 62% носіїв з симптомами COVID-19.

Вчені вважають, що їхня робота показує потенційні ризики видачі “імунних паспортів”, які пропонують присвоювати перехворілим у низці країн.

Також дослідники зазначають, що досі немає жодних механізмів для визначення тривалості імунітету на основі антитіл, в тому числі і у безсимптомних пацієнтів.

Нагадаємо, раніше доктор медичних наук, вірусолог Анатолій Альтштейн заявив,що  жертв коронавірусу стане менше через те, що у людей в теплу пору року більш сильний імунітет до різноманітних хвороб та вірусів.

Джерело: Народна Правда