Перегляду мовних квот не буде: міністр Бородянський дав чітку відповідь

Перегляду мовних квот не буде: міністр Бородянський дав чітку відповідь
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністерство культури, молоді і спорту не буде ініціювати перегляд мовних квот та закон про мову.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на інтерв’ю міністра культури Володимира Бородянського “РБК-Україна

“Ми не будемо ініціювати перегляд закону про мову”, сказав Бородянський, додавши, що не вважає необхідним переглядати мовні квоти, тому міністерство теж не буде це ініціювати.

Передісторія мовного питання:

  • При президентстві Петра Порошенка на радіо і телебаченні запровадили квоти для підтримки державної мови. Також Верховна Рада прийняла закон про мову, де вказується, що українська мова є обов’язковою у державному секторі і в публічній сфері.
  • Коли почалася пропагандистська робота російських каналів в Україні, було створено Міністерство інформаційної політики, і ряд російських ресурсів і соцмереж опинилися під забороною.
  • Команда президента Володимира Зеленського до виборів заявляла про скасування мовного закону, і про те, що необхідно переглянути мовні квоти для радіо і телебачення.
  • У 2019 році урядом було об’єднано в єдине Міністерство культури, молоді та спорту три раніше існуючих відомства – Міністерство культури, Міністерство молоді і спорту, а також Міністерство інформаційної політики.
  • У січні 2020 року президент України захотів роз’єднати об’єднані Міністерство економіки, Міністерство культури та Міністерство у справах ветеранів та дав доручення прем’єр-міністру Олексію Гончаруку розробити “новий підхід”.

Раніше повідомлялося:

Закон про мову: Росія знову істерить в ООН

В Україні набув чинності закон про мову: що потрібно знати

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...