Скільки людей втратить роботу через епідемію коронавірусу: прогноз

Експерти прогнозують зростання глобального безробіття

Скільки людей втратить роботу через епідемію коронавірусу: прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Коронавірус Covid-19, який стрімко охоплює все більше країн світу, викличе економічну та трудову кризи, які можуть збільшити глобальне безробіття на майже 25 мільйонів осіб.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у новому прогнозі Міжнародної організації праці.

Оцінки МОП на базі різних сценаріїв впливу коронавірусу на зростання світового ВВП вказують на ймовірне зростання глобального безробіття від 5,3 до 24,7 млн осіб.

“Якщо буде міжнародно скоординована реакція країн світу, як це було в умовах глобальної фінансової кризи 2008-2009 років, вплив на глобальне безробіття може бути значно меншим”, – оптимістично прогнозують в МОП.

Організація закликає вжити відповідні заходи для попередження безробіття: розширення соціального захисту, підтримка робочих місць (короткочасна робота, оплачувані відпустки, інші субсидії), а також – фінансові та податкові пільги, у тому числі для малих та середніх підприємств.

Також МОП акцентує увагу на необхідності кредитування та фінансової підтримки тих секторів економіки, які постраждають найбільше.

“Падіння зайнятості означає також великі втрати доходів для працівників. Дослідження оцінює, що вони становитимуть від 860 млрд до 3,4 трлн доларів США до кінця 2020 року. Це призведе до падіння споживання товарів і послуг, що, в свою чергу, вплине на перспективи бізнесу та економіки”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо,   Міністерство охорони здоров’я згідно з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, розробило чотири сценарії реагування на поширення коронавірусу COVID-19 у залежності від кількості хворих і зараз Україна переходить на наступний етап.

До слова,  дослідники назвали дві умови природного припинення пандемії.

Також повідомлялося, що медики почали перші тестування вакцини від коронавіруса COVID-19, який продовжує поширюватися світом та Україною.

Джерело: Народна Правда