Сонячне затемнення: коли відбудеться унікальне явище і кому варто побоюватися

Кільцеве сонячне затемнення 21 червня збігається з літнім сонцестоянням

Сонячне затемнення: коли відбудеться унікальне явище і кому варто побоюватися
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У червні розпочався коридор затемнень — перше відбулося 5 червня – напівтіньове затемнення Місяця. Другим унікальним астрономічним явищем буде затемнення Сонця, яке можна буде спостерігати  21 червня. Активна фаза затемнення настане о 9:40 за київським часом. Максимальна тривалість повної фази кільцевого затемнення Сонця складе 38 секунд.

НАРОДНА ПРАВДА розповідає, коли та як можна побачити сонячне затемнення, а також, чого варто остерігатися у цей період.

Loading...

Хто і коли споглядатиме затемнення Сонця

Кільцеподібне сонячне затемнення 21 червня цього року буде рідкісним, адже збігається з Молодиком і днем літнього сонцестояння. Його можуть побачити жителі понад 100 країн світу, однак найбільш поталанить тим, хто живе у східній частині Африки, на півдні і сході Азії. Там затемнення буде максимальним.

Точний час затемнення 6:39:59 за UTC або 9:39:59 за київським часом, а повна фаза триватиме 38 секунд.

Місяць закриє Сонце, залишаючи лише невелике обрамлення світла. При цьому небо не потемніє, сонячну корону не буде помітно. Зате можна чітко роздивитися “вогняне кільце”.

Українці зможуть побачити мінімальну фазу затемнення незначне потемніння сонячного диска і закриття Місяцем краєчка Сонця. В Україні максимальна видимість відбудеться в 9:04:33 за Києвом.

Як правильно дивитися на сонячне затемнення

Споглядання на затемнення Сонця без спеціального захисту небезпечно. Також не рекомендується використовувати для цих цілей сонцезахисні окуляри, а також телескоп чи бінокль без спеціального захисту.

Щоб побачити це астрономічне явище варто користатися, приміром, астрономічними окулярами. Підійдуть і підручні предмети:

– рентгенівські фотознімки і засвічена фотоплівка;
– лазерні диски, магнітний центр дискети (ви ще пам’ятаєте, що це?);
– зварювальні маски;
– закопчене над свічкою скло або плівка.

Що варто робити, а чого остерігатися в день сонячного затемнення

Астрологи застерігають, що період сонячного затемнення складний, в спілкуванні з близькими не варто робити поспішних висновків і приймати важливі рішення.

При цьому затемнення може нести і позитивні зміни в житті. Для цього варто проявляти активність і починати нові справи, розраховуючи при цьому на свої вміння та інтуїцію.

У день сонячного затемнення радять шукати однодумців і навіть свою другу половинку.

Цей період також вдалий для практик, медитацій. Можна позбутися фобій чи вирішити давні проблеми.

Доброю прикметою під час сонячного затемнення є укладання шлюбу. Але тільки в тому випадку, якщо між людьми існує глибокий духовний зв’язок. Також в цей день 21 червня 2020 року, можна заснувати нову сімейну традицію.

Також не варто цього дня:

– вживати алкоголь, щоб не спровокувати конфлікти;

– критикувати і не ображати близьких;

– займатися екстримом, випробовувати долю і свої фізичні можливості;

– порушувати питання підвищення і збільшення окладу – сонячне затемнення і Молодик не найкращий день для цього.

Нагадаємо, у неділю, 21 червня, настане день літнього сонцестояння: Сонце буде перебувати на максимальній висоті над горизонтом, а довжина світлового дня після цього почне зменшуватися.

До слова, Меркурій увійшов в ретроградну петлю і почав “сповільнювати” швидкість руху, а 18 червня планета “розвернулася”. Ретроградний Меркурій можна буде спостерігати до 14 липня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...