Понад 100 тисяч українців змінили свої імена за останні п’ять років. Щоб змінити ім’я, досить паспорта й ідентифікаційного коду, сама процедура триває від місяця до трьох.
Навіщо люди змінюють свої імена? І що змінюється зі зміною імені? Як це відбувається і скільки коштує? З тими, хто наважився, розмовляли журналісти “Сегодня“, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.
Уродженка Великих Копаней Світлана Кононенко прийшла до районного ЗАГСу за новим ім’ям. А поки визначалася з ним, вирішила змінити заодно і прізвище. Стала Яновською.
“Мені здається, що з цього дня у мене почнуться зміни на краще. Моє прізвище Кононенко, весь час нагадувало одну тварину, яка дуже гарна, але багато працює і має нелегке життя. Ну, ось, я думаю, з моїм новим прізвищем Яновська я буду тепер по-іншому жити”, – пояснила Ляна Яновська.
А майбутній лікар-косметолог, 15-ти річна Аріна, впевнена: заміна в її імені двох літер – інвестиція в її кар’єру. Мовляв, шанси залучити пацієнтів зростуть. Орина більш грубо, Аріна – м’якше.
Психологи згодні: зі зміною імені – життя часто змінюється на краще.
За останні 5 років більше 100 тисяч українців змінили свої імена. З них третина – жінки.
Заяву на зміну імені треба подавати в ЗАГС. Але свідоцтво отримаєте тільки після перевірки правоохоронців. А раптом ви міняєте ім’я, щоб сховатися від правосуддя?
Зміна імені коштує 5 грн 10 копійок. Але якщо увійдете до смаку, кожна наступна зміна обійдеться вам у 10 разів дорожче.
Серед рідкісних імен, які вибрали в минулому році українці: Маріус, Араїк, Аюб. У жінок: Даява, Мзія і Евніка.
Нагадаємо, найпопулярнішими іменами, якими українці називали своїх новонароджених дітей у 2017 році, стали Анастасія, Софія, Анна, Артем, Максим та Олександр.
Нагадаємо також, міністерство юстиції вважає, що слід підняти державне мито за зміну імені. Люди користуються низькою ціною на цю послугу, і тому “граються” зі своїми іменами та прізвищами, розповів керівник Головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко.