В Рівному помер пацієнт з COVID-19, якого відмовились госпіталізувати до лікарні: деталі скандалу

Медики доводять, що пенсіонер сам не захотів до лікарні

В Рівному помер пацієнт з COVID-19, якого відмовились госпіталізувати до лікарні: деталі скандалу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У Рівному чоловіка з підтвердженим експрес-тестом на COVID-19 і температурою 40 відмовилися прийняти в інфекційне відділення міської лікарні, він помер  через кілька годин. Тепер медики доводять, що пенсіонер сам не захотів у лікарню, а рідні  не вірять, але вважають, що звертатися до правоохоронців марно.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє OBOZREVATEL.

Loading...

Дочка загиблого Івана Шиманського Олена Чернієнко розповіла, що 31 травня батько повернувся з роботи з задишкою.

“Ще до цього днів п’ять він почувався погано, температура була невисокою, 37 градусів, потім зникла. Але з’явилася задишка, це одна з ознак коронавірусу. Температура була 38, мама викликала швидку. Їх обох відвезли до інфекційного відділення міської лікарні Рівного”, – говорить жінка.

У лікарні літньому чоловікові зробили експрес-тест, який показав коронавірус.

“Але також взяли аналіз на ПЛР і сказали, що результати потрібно чекати два-три дні. Жодного обстеження батькові не проводили, не зробили навіть КТ або рентген. Просто вручили письмову консультацію про те, що рекомендують звернутися до сімейного лікаря. І все. Ніхто не пропонував йому лягти в лікарню. Назад батькам довелося їхати на таксі самим”, – зазначає Чернієнко.

Однак увечері в Івана Матвійовича піднялася температура вище 40 градусів, дружина зателефонувала в інфекційне відділення та запитала, що робити, там порадили приймати парацетамол, температура повинна впасти. Однак, незважаючи на прийнятий парацетамол, батькові Олени ставало гірше.

“Мама дзвонила в швидку, а батько вже не рухався, хоча ще був при свідомості. У нього градом котилися сльози, він розумів, що вмирає. У швидкій говорили, що бригада вже виїхала, але, коли лікарі приїхали, тато вже помер”, – додала дочка.

Мамі Олени з п’ятої години ранку до першої години дня довелося перебувати в квартирі з тілом чоловіка. Ніхто не їхав забрати труп у морг.

Медики швидкої рекомендували телефонувати на “102”, щоб наряд приїхав і зафіксував смерть. Однак на півтора десятка дзвінків у поліцію там відповідали: “Чекайте, наряд виїхав”.

“Тільки коли мені вдалося додзвонитися в обласну адміністрацію заступнику голови, він повідомив, що у них така ситуація вперше, коли людина вмирає, не дочекавшись результату тесту на COVID-19. Виходить, китайському тесту вони не довіряють, а ПЛР тесту ще немає. Тому вони вирішують, що ж робити, і в який морг його везти”, – розповідає Олена.

Дочка запевняє, що влада обманює, жінку обурило, коли від імені обласної влади з’явилося повідомлення, що нібито її батько відмовився від госпіталізації, а потім помер.

“Це відверта брехня! Їм потрібно було прикрити цей випадок смерті, тому так і заявили. Я питала у батьків, що їм сказали в лікарні? Там заявили, що треба чекати результату тесту. До того ж, його навіть не обстежили, тільки взяли аналіз і поміряли тиск та температуру. Вони навіть КТ йому не зробили. Коли я стала відкрито писати про те, що це неправда, вони терміново скликали брифінг. І заявили, що у них є позначка в журналі, де написано, що нібито батько відмовився від госпіталізації. Я сама юристка і знаю, що якщо людина не хоче в лікарню, вона власною рукою пише заяву про відмову. Такого документа у них немає”, – обурюється Олена.

Літня жінка в поліцію звертатися не хоче. Як і дочка-юрист, вона прекрасно розуміє, що, крім витрачених нервів, нічого не доб’ється.

Нагадаємо, в п’ятницю, 19 червня, під час позачергового засідання Кабінету міністрів прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна фактично перебуває на межі початку нової хвилі поширення COVID-19. При цьому українці досі легковажно ставляться до карантину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...