Як уберегти шкіру рук на роботі: поради лікарів

У людей, які регулярно контактують з водою, миючими засобами, хімічними речовинами та іншими подразниками, шкіра рук страждає навіть незважаючи на носіння рукавичок

Як уберегти шкіру рук на роботі: поради лікарів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Важко сказати, наскільки ефективні креми, зволожувачі або інші профілактичні заходи захисту шкіри рук від мікротравм, пухирів, інфекцій і подразнень при роботі.

Про це говорять результати найбільшого дослідження на цю тему, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Наукова робота була зосереджена на професійному контактному дерматиті, який виникає у працівників, які регулярно контактують з водою, миючими засобами, хімічними речовинами та іншими подразниками.

Як відомо, захворювання може розвиватися навіть при носінні рукавичок протягом робочого дня. До ризику схильні медсестри, будівельники, перукарі, працівники сільського господарства, персонал ресторанів, а також робітники поліграфічної та металообробної промисловості.

Вчені проаналізували дані дев’яти попередніх досліджень, що охопили в цілому 2888 осіб. Вони розглядали питання про ефективність різних профілактичних заходів, включаючи захисні рукавички, креми, зволожувальні засоби, навчання співробітників,

Хоча зволожуючі засоби (і, меншою мірою, захисні креми) пов’язували з меншою небезпекою дерматиту, але, як стверджує дослідження, доказів цього було недостатньо.

«Ми щодня контактуємо з безліччю різних хімічних речовин та інших факторів, які або фізично руйнують шкірний бар’єр, або виснажують природні фактори зволоження шкіри. В результаті цього розвивається запалення, що проявляється у вигляді почервоніння, сухість і огрубіння шкіри рук», – розповідає доктор Саксон Сміт (Saxon Smith), автор редакційної статті про дослідження і дерматолог австралійського Сіднейського університету (University of Sydney).

Він також стверджує, що найбільш поширені зволожуючі засоби можуть заповнити втрату вологи, коли шкіра піддається впливу сильних хімічних речовин, миючих засобів або інших речовин, які можуть пошкодити шкіру. Кортикостероїди та деякі інші імунодепресанти, можуть допомогти зняти запалення шкіри, викликане певною роботою.

Сміт також вважає, що рукавички і захисні креми можуть зменшити вплив і знизити прямий контакт дратівливих речовин з шкірою. Але хімікати іноді проникають в рукавички і крізь захисні креми, що може пояснити, чому дослідження показало, що для запобігання дерматиту вони менш ефективні в порівнянні зі зволожуючими засобами.

У чотирьох проаналізованих дослідженнях по захисних кремів, 29% людей, які використовували їх для запобігання подразнення шкіри рук, все одно розвинувся дерматит, у порівнянні з 33% працівників, які не використали захисні креми.

У трьох дослідженнях, присвячених зволожуючим засобам, у 13% людей, які використовували їх для запобігання проблем з шкірою, вони все одно виникли, порівняно з 19%, які не використали зволожуючі засоби.

Ще в двох проаналізованих дослідженнях розглядалася комбінація захисних кремів і зволожуючих засобів. У 8% людей, що використовують обидва засоби профілактики, розвинувся дерматит на руках, порівняно з 13% тих, хто ними не користувався.

Як показує даний аналіз, на підставі результатів дослідження, поки не ясно, чи впливає якось навчання працівників техніці безпеки по захисту шкіри на зниження ризику подразнення шкіри рук.

Лише кілька учасників дослідження повідомляли про побічні ефекти від зволожуючих засобів та захисних кремів (зазвичай свербіж або почервоніння шкіри).

Результати підкреслюють необхідність інформування працівників в самих різних галузях промисловості про ефективні способи профілактики проблем з шкірою, які можуть бути пов’язані з їх роботою.


Нагадаємо, раніше ми писали, які продукти потрібно вживати, щоб ваша шкіра була здоровою і сяючою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...