Для водіїв запровадять ще одну довідку

Для водіїв запровадять ще одну довідку
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Уряд затвердив план підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року, в рамках якої для водіїв буде впроваджена додаткова перевірка. Про це інформує “Автовод“.

Loading...

Розробкою відповідних заходів займуться МВС, Мінінфраструктури та Міністерство охорони здоров’я.

Як стверджують в МОЗ, зараз на стадії розробки адаптація національних стандартів медичного огляду кандидатів у водії до європейських норм. Йдеться про систематизацію профілактичних наркологічних, обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів громадян. Тим часом, як здійснювати психіатричний огляд кандидатів у водії – в уряді ще вирішують.

Україна могла б запозичити іноземний досвід та впровадити тестовий опитування, вважає член комітету Верховної Ради з охорони здоров’я Оксана Корчак.

“Повинна бути експертиза, чи не є людина психічно хворим, чи не вживає наркотики і алкоголь. Щоб позбутися корупції в комісіях, які можна за гроші пройти, потрібні тести. У більшості цивілізованих країн використовують саме тести”, – сказала Корчак.

Зараз при проходженні медичної комісії лікарі перевіряють в базах, чи перебуває громадянин на обліку у психіатра. Втім цього може бути недостатньо, вважає директор автошколи EasyDrive Анна Кушнарьова.

На її думку, майбутні водії повинні ретельно перевірятися на адекватність. У Німеччині після трьох порушень водія направляють на “Ідіот-тест”.

Разом з тим додаткові медкомісії можуть збільшити хабарництво при отриманні водійських прав, вважає член правління Спілки автомобілістів України Максим Моргун. На його думку, проводити медико-психологічне обстеження водіїв міг би сімейний лікар. У разі виявлення проблем зі здоров’ям такий фахівець міг би направити заявника до вузьких спеціалістів і готувати відповідну довідку, вважає Моргун.

Раніше “НАРОДНА ПРАВДА” повідомляла, що власники транспортних засобів, які будуть порушувати правила паркування, знову отримуватимуть протокол на лобове скло.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...