Медики назвали перші ознаки близької смерті

Медики назвали перші ознаки близької смерті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Дослідники озвучили найголовніші ознаки близької смерті. Як було встановлено, трупне задубіння у хробаків Caenorhabditis elegans починається, коли вони ще живі.

Перший етап цього явища нагадує процес старіння у людей, і дослідники вважають, що повинен бути спосіб зупинити вмирання. Смерть у ссавців настає в результаті припинення кровообігу, проте у нематод відсутня як дихальна, так і кровоносна система. Газообмін з навколишнім середовищем у цих безхребетних здійснюється всією поверхнею тіла, тому у хробаків трупне задубіння відбувається перед загибеллю, а не після, як у більшості інших тварин, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на rusdialog.ru.

Loading...

Фахівці показали, що в момент смерті клітин виділяється антранілова кислота, викликаючи блакитну флуоресценцію. Трупне задубіння відбувається через те, що клітини не можуть виробляти АТФ – молекули аденозинтрифосфату, що є джерелом енергії для більшості життєво важливих хімічних реакцій. В результаті виділяються іони кальцію, що викликають постійне скорочення м’язів.

Вчені показали, що значне зменшення рівня АТФ в клітинах хробаків відбувається прямо перед смертю, проте точні причини цього явища поки невідомі.

Нагадаємо,  вчені знайшли спосіб продовжити життя до 150 років. Довгожителем можна стати, якщо підтримувати баланс між спортом, здоровим харчуванням, серйозним розумовим навантаженням і близькими стосунками з сім’єю і друзями.

Також медики назвали  головні правила для укріплення здоров’я. Вони допоможуть захиститися від вірусів та укріпити  імунітет у холодну пору року.

Раніше ми розповідали про простий спосіб продовжити життя. У жінок, які займалися командними видами спорту і регулярно тренувалися, ризик розвитку раку, серцево-судинних захворювань та інших хронічних хвороб виявився зниженим.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...