Вчені розповіли, як глобальне потепління вплине на Україну

Через зміну клімату в Україні стане можливим вирощувати два урожаї за сезон

Вчені розповіли, як глобальне потепління вплине на Україну
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Хоча багато фахівців прогнозують катастрофічні наслідки глобального потепління для планети, для України в цьому процесі вчені визначили і позитивні якості.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє видання “ФАКТИ”.

Loading...

Член міжурядової групи експертів по питаннях зміни клімату, завідуюча лабораторією прикладної кліматології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту кандидат фізико-математичних наук Світлана Краківська стверджує, що кліматичні зміни можуть принести користь Україні.

“У ряді регіонів можна буде вирощувати по два, а то і по три врожаї. До того ж з кожним роком у нас стають все більш сприятливими умови для вирощування культур, які перш вважалися в Україні екзотичними. Я не кажу вже про те, що теплі зими дозволяють витрачати менше грошей на опалення “, – зазначає Світлана Краківська.

Нагадаємо, кліматологи з Університету в Мельбурні (Австралія) розробили два сценарії потепління на Землі і передбачили, що швидке збільшення глобальної середньої температури призведе до екстремальної жари в багатьох регіонах планети.

Нагадаємо також, глобальне потепління завдає шкоди нашій планеті – з 1980 року середня температура на Землі зросла на один градус. Ця цифра для звичайної людини не виглядає тривожно, проте насправді, зростання температури на один градус загрожує дуже негативними наслідками.

До слова,  директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко розповів, що в Україні відбувається зміна меж усієї зими. Поступово березень і початок квітня стануть “зимовими місяцями”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...