Місячний посівний календар на червень: коли найкраще висаджувати овочі та зелень

Від фаз Місяця часто залежить як активність зростання, так і розвиток флори

Місячний посівний календар на червень: коли найкраще висаджувати овочі та зелень
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

На початку червня вже можна висаджувати у відкритий ґрунт розсаду помідорів, огірків, кабачків, капусти, кавунів і динь – допоможе визначитися із правильною датою для цього місячний посівний календар на червень.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, місячний посівний календар корисний тим, що розраховує цикли, які впливають на розвиток рослин.

Фахівці кажуть, що від фаз Місяця часто залежить активність зростання і розвиток флори. Посадка рослин у визначений місячний день може прискорити їх сходження, зростання, вплинути на плоди.

Місячний посівний календар на червень

1 червня – сприятливий день для посадки білокачанної капусти, броколі, баклажанів, шпинату, салату, бобів, огірків, кукурудзи та картоплі. Також можна садити квіти, плодові дерева і чагарники, укорінювати живці.

2 червня – цей день менш сприятливий, ніж попередній, хоча можна садити капусту, перець, баклажани, салат, бобові, огірки, кукурудзу і картоплю, а також квіти і плодові дерева.

3 червня – нейтральний день для посіву та посадки більшості овочевих культур. Можна висаджувати всі квіти, окрім бульбових і цибулинних. У цей день не слід займатися обрізанням, розмноженням рослин діленням кореневищ і бульб.

4 червня, як і попередній, цей день нейтральний для посіву та посадки більшості городніх культур. Не варто займатися обрізанням, розмноженням рослин діленням кореневищ і бульб.

5 червня – несприятливий день для будь-яких робіт на садовій ділянці.

6 червня – в цей день варто пересаджувати, обробляти проти хвороб і шкідників рослин, знищувати бур’яни. Також можна саджати плодові дерева, обрізати вуса полуниці, стригти газон, але краще утриматися від поливу, обрізок, пасинкування і карбування.

7 червня – можна висаджувати розсаду, проріджувати сходи, прополювати бур’яни. Також садити квіти, крім однорічних, висаджувати дерева та кущі. Робити обрізання, пересадку, щеплення, карбування та обробку винограду від хвороб та паразитів.

8 червня – нейтральний день для посіву салату, редиски, часнику і коренеплодів, а також підживлення рослин органікою. Можна висаджувати розсаду, проріджувати сходи, прополювати бур’яни.

9 червня – можна обрізати і прищипувати чагарники і дерева, скошувати бур’яни. Краще утриматися від посівів і посадки рослин, поливів і внесення добрив.

10 червня – сприятливий день для формування огіркової батоги і кущів томатів, щеплення, проріджування і прополки сходів. Між тим, краще утриматися від посівів і посадки рослин, поливів і внесення добрив.

11 червня – можна обрізати і прищипувати чагарники і дерева, скошувати бур’яни. Краще утриматися від посівів і посадки рослин, поливів і внесення добрив.

12 червня – сприятливий день для висаджування всіх садових і городніх культур. У цей день можна садити всі види квітів, винограду і чагарників, а також косити газон. Не слід обрізати дерева і працювати з гербіцидами.

13 червня – нейтральний день для посадки всіх садових і городніх культур. Не слід у цей день обрізати дерева і працювати з гербіцидами.

14 червня – рекомендується утриматися від посівів і посадок, пікірування, пересаджування, вкорінення, пасинкування, поливу і внесення добрив.

15 червня – як і в попередній день, слід утриматися від посівів і посадок, пікірування, пересаджування, вкорінення, пасинкування, поливу і внесення добрив.

16 червня – нейтральний день для знищення бур’янів, обприскування інсектицидами і фунгіцидами, проріджування грядок, санітарної обрізки, видалення занадто рясно поросли.

17 червня – нейтральний день для посадки практично будь-яких культур, сіють будь-яку зелень. У цей день не варто пересаджувати рослини і рихлити їх в кореневій зоні.

18 червня – сприятливий день для посадки практично будь-яких культур і зелені. Можна садити плодові дерева і чагарники, укорінювати полуничні вуса, косити газон, займатися живцюванням і щепленням.

19 червня – нейтральний день для посіву зелені на вигін, пасинкування помідорів, формування батогів огірків. У цей день краще не займатися пікіровкою і пересадкою.

20 червня – несприятливий день для будь-яких садових робіт, адже з наближенням молодика рослини особливо чутливі та вразливі, їх краще взагалі не чіпати.

21 червня – несприятливий день для будь-яких садових робіт.

22 червня – несприятливий день для будь-яких садових робіт.

23 червня – нейтральний день для посадки абсолютно всіх культур. Краще не займатися поділом кореневищ і бульб.

24 червня – сприятливий день для посіву зелені, розпушування і оранки, обприскування отрутохімікатами, видалення сухих пагонів в саду, скошування бур’янів.

25 червня – нейтральний день для посіву зелені. Краще утриматися від пересадки, поливу і внесення добрив.

26 червня – сприятливий день для пасинкування помідорів, формування огіркових батогів, посіву зелені і трави на газоні. В саду садять тільки декоративні рослини і суницю.

27 червня – сприятливий день для пасинкування помідорів, формування огіркових батогів, посіву зелені і трави на газоні. Можна садити однорічні квіти і троянди.

28 червня – нейтральний день для посіву листової гірчиці, салату, шпинату і зелені. Варто саджати плодові дерева і чагарники, готувати грунт під пересадку полуниці, малини, прикопувати пагони для розмноження.

29 червня – сприятливий день для посіву листової гірчиці, салату, шпинату і зелені. В цей день поливають і розпушують сходи, садять будь-які квіти, укорінюють живці. Але слід уникати робіт з гербіцидами і щеплення рослин.

30 червня – нейтральний день для посіву насіння огірків, різних видів капусти, посіву зелені. Можна садити декоративні чагарники, троянди та інші квіти, прищеплювати плодові дерева і кущі, обробляти рослини від шкідників і хвороб. Не слід виконувати обрізку і розмноження діленням бульб і кореневищ. Сприятливі і несприятливі дні в червні для посадки культур

Сприятливі дні для дачних робіт: 1, 10, 12, 18, 24, 26, 27 і 29.

Несприятливі: 5, 20, 21 і 22 червня.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА публікувала календар городника і садівника, який допомагає прискорити зростання рослин і отримати великі плоди.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...