Колективний імунітет від COVID-19: вчені повідомили хорошу новину

Вчені відзначають, що варто сприймати їх модель тільки як ілюстрацію, але не як точну цифру

Колективний імунітет від COVID-19: вчені повідомили хорошу новину
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Для формування колективного імунітету від COVID-19 достатньо, щоб перехворіли 43% населення. Зазначимо, раніше вважалося, що необхідні 60%.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Science з посиланням на дослідження, проведене математиками з Ноттінгемського і Стокгольмського університетів.

Вчені створили модель для обчислення колективного імунітету і встановили, що він може бути досягнутий при меншій кількості заражених, ніж вважалося раніше.

До класичної моделі розрахунку вони додали два додаткові категорії: вік (поділивши модель на шість вікових груп) та соціальну активність (розділивши на три групи: 50% із середньою активністю, 25% з низькою і 25% з високою). Їм вдалося з’ясувати, що формування колективного імунітету набагато сильніше взаємопов’язане саме з соціальною активністю, ніж з віком.

Від цих факторів залежить не тільки рівень імунітету у різних шарів населення, але і середня кількість людей, яких здатний заразити 1 хворий. Саме цей показник використовують для обчислення відсотка необхідних заражених при розрахунку колективного імунітету. У класичній моделі цей показник був усередненим, а в новій він розраховується окремо по кожній групі.

За новими підрахунками, для створення колективного імунітету достатньо, щоб перехворіли 43% населення.

Раніше повідомлялося про те, що поширення коронавірусної інфекції може сповільнитися у разі дотримання правил карантину, зокрема, соціального дистанціювання.

Статистика поширення COVID-19 в Україні перевищила показники – українців можуть не пустити туристів в Шенгенську зону.

Джерело: Народна Правда