Місячний календар садівника і огородника на червень 2020

Робити все треба, орієнтуючись на фази Місяця. Вони впливають як на коріння рослин, так і на надземну частину. Посадка рослин у визначений місячний день може прискорити їх зростання, вплинути на плоди.

Місячний календар садівника і огородника на червень 2020
Автор Желізняк Олександр в Аграрна правда

Червень припадає на рубіж весняного і літнього сезонів і поєднує в собі погодні особливості цих двох пір року. Тому і роботи на городі і в саду в цей період — як весняні, так і літні.

Які дні в червні 2020 будуть сприятливими для роботи на городі, розповіла експерт програми «Слідство ведуть екстрасенси» Ольга Калинова, пише НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на СТБ.

Loading...

Робити все треба, орієнтуючись на фази Місяця. Вони впливають як на коріння рослин, так і на надземну частину. Посадка рослин у визначений місячний день може прискорити їх зростання, вплинути на плоди. Але 5 червня (повня) і 21 червня (молодик) від посіву, пересадки і розпушування необхідно утриматися, бо це може привести до пошкодження культур, уповільнення зростання, загнивання.

1-4 червня (зростаюча Місяць) — сприятливі дні для садіння помідорів, перцю, баклажанів, спаржі. Сійте капусту різних видів, горох, квасолю, огірки, кабачки і патисони, кавуни, гарбузи й дині, листові салати, щавель, шпинат, цибуля шніт, зелень. Садіть квіти. Не рекомендується прищеплювати і обприскувати хімікатами.

6-8 червня (і далі — щербатий Місяць) — вдалий час для посіву моркви і буряків для зимового споживання. Не рекомендується обрізка та пасинкування. Можна підгодовувати рослини органікою, боротися з бур’янами та шкідниками. Можна садити плодові дерева і кущі. Але 7 червня — в День Святої Трійці — взагалі не слід працювати на городі чи в саду.

9-11 червня — у ці дні варто займатися підгортанням, обробкою грунту. Подбайте про черешні та вишні — захистити дерева від птахів. Можна косити газон. Але не слід садити, пересаджувати і підгодовувати рослини.

12-13 червня — сприятливі умови для посіву пізніх сортів білоголової капусти. Хороші дні для посадки будь-яких квітів,  винограду. Полив — помірний. Не рекомендується обрізати дерева і обробляти рослини хімічними препаратами.

14-16 червня — вдалий час для боротьби з шкідниками і хворобами рослин, розпушування грунту. Однак не варто садити, пересаджувати, формувати, пасинкувати і підгодовувати культури.

17-19 червня — сприятливі дні для літньої посадки моркви, буряків, картоплі, редьки, кореневої петрушки. Також можна садити розсаду квітів: бегоній, амаранту, айстр і жоржин; сіяти волошки, нагідки, левкой, маттиолу. Не рекомендується пересадка рослин.

20-22 червня (Молодик) — у ці дні рослини турбувати не варто.

23-26 червня (і далі — зростаючий Місяць) — чудові дні для посадки. Сійте ріпу, дайкон, качанові салати типу ромен, гірчицю, шпинат і зелень. Не рекомендується обробка хімікатами.

27-30 червня — у ці дні варто пасинкувати томати і підгортати картоплю. Але ще можна садити літню картоплю. Сійте кріп, селера, фенхель на насіння. Не слід сіяти салат. Можна садити і прищеплювати плодові дерева.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що на початку червня вже можна висаджувати у відкритий грунт розсаду помідорів, огірків, кабачків, капусти, кавунів і динь — допоможе визначитися з правильною датою для цього місячний посівний календар на червень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...