ТОП-5 найзагадковіших міст світу

ТОП-5 найзагадковіших міст світу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Шоу-бізнес

За всю історію людства світ пережив дуже багато: і розквіт, і падіння міст, багато з яких в періоди особливої слави і процвітання були захоплені, зруйновані або покинуті. Завдяки сучасним технологіям археологи розкривають все більше таємниць і фактів про колишні поселення.

Деякі населені пункти пройшли перевірку часом. На них залишився відбиток давніх часів, оскільки ці міста можуть похвалитися величною архітектурою і цікавими історіями, пише Народна Правда з посиланням на vsviti.

Loading...

1. Карфаген

ТОП-5 найзагадковіших міст світу

Руїни Карфагена, найбільшого міста Стародавнього світу, знаходяться в Тунісі. Це була одна з найбільших держав Середземномор’я. Греки, римляни і варвари з південно-західних земель часто атакували місто. У 146 році до нашої ери воно було повністю зруйноване римлянами, а попелище посипали піском. Через одне століття Юлій Цезар наказав заснувати новий, римський Карфаген. Вперше розкопки Карфагена були зроблені ще римським імператором Нероном. У 63 році до його палацу потрапив такий собі Цезілій Басьо. Він розповів, що знайшов поруч з Карфагеном печеру величезної глибини, стіни якої ? повністю з золота, а до самої стелі вона забита скарбами. Прибулий на місце загін преторіанців перекопав всі зазначені місця, але нічого не знайшов. Незважаючи на це, існування скарбів Карфагена не підлягає сумніву. Згодом виявилося, що правителі найбагатшого міста, передчуваючи незабаром його падіння, зарили всю міську казну. Точне місце поховання скарбу невідомо, ясно тільки, що воно знаходиться недалеко від міста. Зараз Карфаген ? пам’ятник під відкритим небом, але його золото і скарби все ще чекають свого володаря.

2. Єрихон

ТОП-5 найзагадковіших міст світу

Найстаріше місто світу залишається населеним і сьогодні. Руїни стародавнього міста знаходяться на захід від центру сучасного Єрихону, Палестина. За даними дослідників, тут знайдено залишки двадцяти поселень, які утворилися 11 тисяч років тому. З тих пір місто має безперервне заселення. Сам Єрихон знаходиться на західному березі річки Йордан. Зараз населення міста становить 20 тисяч осіб. Дослідники говорять, що в довколишніх пагорбах можуть бути приховані археологічні цінності, які можна порівняти з єгипетською Долиною царів. Розташований в 30 км від Єрусалиму, Єрихон не раз згадувався в євангельських подіях. Згадка в Біблії принесла Єрихону релігійну славу, а пізніше привернула натовпи вчених, які бажали документально підтвердити біблійну хронологію.

3. Біблос

ТОП-5 найзагадковіших міст світу

Перші поселення ліванського Біблоса датуються 5 тисячоліттям до нашої ери. Заснували місто фінікійці і назвали його Гебалом. Втім, греки, що експортували звідси папірус, назвали його Біблосом. В античні часи Біблос був відомий як один із найбільших портів Середземномор’я, через який з Єгипту в Грецію експортувався папірус. Сьогодні Біблос є невеликим рибальським містом на півночі Лівану з чисельністю населення 20 000 чоловік, що зберегло древню гавань з кам’яними стінами і вежами, римський амфітеатр, кам’яні колодязі з саркофагами правителів і руїни еллінських храмів. Центральна площа міста прикрашена давньоєгипетським Храмом обелісків, спорудженим майже 4000 років тому.

4. Мітла

ТОП-5 найзагадковіших міст світу

Мітла – стародавнє місто в Мексиці, розташоване на сході штату Оахака. Справжнім ім’ям міста вважається Нахуатл Миктлан, яке перекладається як “місце мертвих”. Коли іспанці прийшли в Мексику, сакральні місця міста були зруйновані, а з їхніх руїн побудували церкву Сан-Пабло. Її червоні купола і до цього дня підносяться над іншими будівлями. На багатьох будинках Мітли можна знайти геометричні мозаїчні візерунки, які покривають майже всі стіни. Сьогодні місто є археологічною зоною. Багато туристів кажуть, що воно заворожує своїм містицизмом, а перебуваючи тут, людина відчуває щось на зразок трансу. Тут під час розкопок були знайдені майстерні фрески, кераміка, похоронні урни, живопис. Розкопки не зупиняються і по цей день.

5. Алеппо

ТОП-5 найзагадковіших міст світу

Місто у Сирії, Алеппо, вперше згадується в 3 тисячолітті до н. е. як столиця древньої семітської держави Ебла. За свою історію через місто пройшов не один десяток завойовників від Олександра Македонського до Тамерлана. Завдяки стратегічному розташуванню на Великому шовковому шляху Алеппо залучав безліч торговців з усіх куточків Азії. Критий ринок Аль-Мадіна в старому місті вважається найбільшим у світі історичним ринком протяжністю майже 13 км.

Нагадаємо, в Ізраїлі, у місті Єрусалим, археологи виявили дивне поховання. Поруч із останками людини була знайдена амфору зі скелетами обезголовлених жаб.

Також раніше археологи знайшли дівчинку, якій 500 років. Знахідку було зроблено археологами в 1999 році на схилі вулкана Льюльяйльяко, що розташований на межі Аргентини і Чилі.

Зазначимо, відкриття ізраїльських археологівперевернуло звичне уявлення про неандертальців. У ході розкопок на півночі Ізраїлю знайдені останки неандертальців у захороненні поза печерою: зуб і фрагменти нижніх кінцівок чоловіка у віці 15-22 років.

Також вчені почали простежувати життя людей на території сучасного міста Дніпро, починаючи з 1524 року завдяки знайденому артефакту. Це дозволяє вченим зробити висновок, що місто було засноване задовго до прибуття Катерини Другої на ці землі. У наступному році на території Новобогородицької фортеці планують побудувати історико-культурний центр, де будуть демонструватися всі знайдені артефакти.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...