ЗНО-2020: все, що потрібно знати про тестування на карантині

Допускати до тестування будуть з температурою тіла не вище 37,2 і без ознак респіраторних захворювань

ЗНО-2020: все, що потрібно знати про тестування на карантині
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Основна сесія ЗНО в цьому році стартує з 25 червня тестом з математики. Сесія завершиться тестом з хімії 17 липня. Після цього пройде додаткова сесія ЗНО та абітурієнти відповідно до балів будуть подавати заяви до вузів.

Про те, як пройде тестування, йдеться в матеріалі Страны, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Коли пройде ЗНО?

Основна сесія ЗНО пройде з 25 червня по 17 липня.

25 червня – математика
30 червня – українська мова і література
2 липня – фізика
6 липня – іспанська, німецька, французька мова
7 липня – англійська мова
9 липня – історія України
13 липня – біологія
15 липня – географія
17 липня – хімія.

Результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня. Її результати розмістять до 14 серпня.

Як буде проходити ЗНО в умовах карантину

Допускати до тестування будуть лише з температурою тіла не вище 37,2 і без ознак респіраторних захворювань. З собою потрібно обов’язково взяти маску або респіратор.

Випускників розсадять так, щоб відстань між ними була не менше 1,2 м, а в центри здачі повинні будуть забезпечені антисептиками і продезінфіковані.

Щоб не допустити скупчення людей, обіцяють дати більше часу для входу, встановити проміжки часу для входу різних учасників. Під час тестування та іспитів будуть залучені 11 630 медиків.

Які документи потрібно взяти з собою на тестування

  • оригінал сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання
  • паспорт або інший документ, серія (за наявності) та номер якого зазначені в сертифікаті
  • запрошення-перепустку для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яку учасники повинні самостійно роздрукувати в обов’язковому порядку. У запрошенні вказаний проміжок часу, протягом якого рекомендується прибути в пункт тестування та пройти процедуру допуску.

До тестів можуть не допустити при відсутності одного з перерахованих документів, а також у разі запізнення. А ось додатково писати заяву у своєму навчальному закладі, що підтверджує намір здавати ЗНО, не потрібно.

Що робити, якщо захворів на COVID-19 під час ЗНО

Учасники, які контактували з хворими або самі заразилися, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли вийдуть із самоізоляції. Якщо ж через ізоляцію або хворобу вони пропустять і додаткову сесію – їх звільнять від ЗНО за станом здоров’я.

Чи треба здавати ЗНО студентам коледжів, звільнених від ДПА?

Як раніше повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, в цьому році через пандемію COVID-19 випускників коледжів, які завершують отримання повної загальної середньої освіти, звільнили від обов’язкової здачі державної підсумкової атестації (скласти державний іспит можна за бажанням). У додатку до свідоцтва про повну загальну середню освіту зазначається звільнення від державної підсумкової атестації. а претенденти на золоту або срібну медаль мають право отримати їх без проходження ДПА.

Випускники коледжів, які в цьому році зібралися вступати до внз, повинні пройти ЗНО. Його результати, як і оцінки підсумкової атестації, вносяться у додаток до свідоцтва за бажанням студента.

Чи можна поступати з сертифікатами ЗНО попередніх років

Вступники на бакалаврат в цьому році можуть подати сертифікати ЗНО, видані в 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 і 2020 роках (з усіх предметів). При цьому сертифікати різних років можна комбінувати.

Як поступатимуть абітурієнти з непідконтрольного Донбасу

У цьому році таких абітурієнтів обіцяли звільнити від необхідності здавати ЗНО, оскільки виникли труднощі з перетином лінії розмежування з-за карантину.

Раніше вони могли діяти двома шляхами: здавши ЗНО або вступний іспит (за квотою). У першому випадку вони приїздили здавати ЗНО, а після подавали заяви в будь-які українські вузи. У другому – достатньо було здати безпосередньо у закладі історію України, українську мову та вступний іспит. Так поступити можна було в обмежену кількість навчальних закладів, ті, де були такі квоти від держави.

У 2020 році випускники з тимчасово окупованих територій будуть здавати тільки вступні іспити (квоти обіцяли відкрити у кожному вузі України).

Потрібно приїхати в освітній центр Донбас-Україна. Вони знаходяться в кожному вузі.
В освітньому центрі потрібно заповнити освітню декларацію, здати історію України і українську мову, і вступний іспит. Отримавши конкурсний бал за вступний іспит, до 20 серпня потрібно буде подати заяву у вибрані університети.

Як повернути гроші за пробне ЗНО

Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, після скасування урядом проведення пробного ЗНО всім його учасникам, які встигли зареєструватися, повернуть гроші.

Повертати кошти за пробне ЗНО, яке в 2020 році не проводили в пунктах тестування через пандемію COVID-19, почнуть з 1 липня. Один пробний тест обійшовся абітурієнтам від 138 до 150 грн залежно від регіону проживання.

Щоб зареєстровані учасники пробного ЗНО-2020 могли скористатися правом на компенсацію коштів, в сервісі визначення результатів для них розміщено спеціальне повідомлення. Треба увійти в сервіс і перевірити актуальність інформації. Кошти будуть повертати з допомогою Приватбанку. Якщо у учасника пробного ЗНО не має рахунка у цьому банку, то на номер телефону надішлють смс інформацією, що банк відкрив картку і перерахував кошти на неї. Для отримання картки необхідно не пізніше 1 грудня 2020 року прийти у відділення з документом, що засвідчує особу.

Коли подавати заяви до внз після ЗНО

Вступна кампанія почнеться 1 серпня. Бюджетники можуть подати до п’яти заяв на будь-які спеціальності. Кількість заяв, поданих на контракт, необмежена. З 13 по 22 серпня пройде прийом документів від абітурієнтів, які вступають на бакалавра. Протягом 5-22 серпня повинні подати заяви до внз студенти, які вступають до магістратури. До 16 серпня повинні подати документи абітурієнти, які здають вступні іспити замість ЄДІ.

До 20 серпня оприлюднять списки абітурієнтів, зарахованих за результатами співбесіди та за квотою-2 (абітурієнти з Криму і Донбасу). Тобто їм потрібно здати вступний іспит і подати заяви до вишів до цього терміну.

До 27 серпня оприлюднять рейтингові списки вступників на основі ЄДІ, творчих конкурсів та вступних іспитів.

Коли буде зарахування

Рекомендації до зарахування на бюджет оприлюднять до 1 вересня. Подати оригінали документів потрібно до 6 вересня, а 11 – відбудеться саме зарахування. До 30 вересня відбудеться зарахування на контракт. При цьому в разі різкого погіршення епідеміологічної обстановки дати можуть мінятися.

Джерело: Народна Правда