Україна та Італія покинули російський космічний проект: подробиці

Україна повинна була виготовити детектори - прозорі кристали, проходячи через які гамма-частинка втрачає енергію, і її можна виміряти

Україна та Італія покинули російський космічний проект: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Україна спільно з Італією вийшли з російського космічного проекту Гамма-400, який планували до запуску на 2030 рік.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив головний науковий співробітник Фізичного інституту РАН Аркадій Гальпер, пише РИА Новости.

Тепер телескоп, який призначається для спостереження джерел гамма-випромінювання у Всесвіті, буде чисто російським.

Гальпер заявив, що з Італією не вийшло співпрацювати з адміністративної причини: “У нас в якийсь момент стався розрив відносин з нашими італійськими колегами. Не вийшло суто адміністративно. У них не було фінансових обмежень”.

Італія повинна була зробити для обсерваторії “Гамма-400” частину приладу, яка вимірювала б кут прильоту гамма-частинки.

Стосовно України, то як заявив Гальпер, вченим рекомендували не співпрацювати з Росією: “З українцями ми просто були змушені припинити роботи, тому що їх вченим як би у ввічливій формі їх керівництво рекомендувало не брати участь”.

Нагадаємо, як раніше заявляв глава національного космічного агентства України Володимир Усов, Україна планує запускати ракети в космос в 2023-2024 роках. Вони будуть запускатися за методом повітряного старту, який дозволить використовувати літак при запуску.

NASA приступило до модернізації 70-метрової антени системи Дальньої космічного зв’язку (DSN) в Канберрі — з-за цього агентство 11 місяців (стільки триватиме ремонт) не зможе відправляти команди космічний апарат Voyager 2.

Джерело: Народна Правда