Чи повернуть українцям гроші за податок з пенсії

Чи повернуть українцям гроші за податок з пенсії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Гроші, які були утримані з пенсій до рішення Конституційного суду про незаконність оподаткування пенсій, повертатися не будуть.

Конституційний суд України визнав таким, що суперечить Конституції рішення оподатковувати пенсії українців, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Судді встановили, що оподаткування пенсії, починаючи з певного її розміру (понад 10,7 тисячі гривень), “порушує справедливий підхід у встановленні пенсії, оскільки призводить до її фактичного зменшення”.

Таким чином, відтепер податки з них стягуватися не будуть. Однак ті суми, які були утримані раніше, поверненню не підлягають. Про це повідомив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.

Він роз’яснив, що рішення КСУ стосується лише тих пенсій, які будуть нараховуватися після його прийняття – “Рішення вступає в силу з дати прийняття. І саме з цієї дати переглядається максимальний розмір. Ніякого питання щодо повернення до колишнього абсолютно немає”.

Як раніше повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, Пенсійний фонд оприлюднив дані про середній розмір пенсій в різних регіонах України. Найвищі виплати отримують кияни і жителі шахтарських областей – Донецької та Луганської.

Нагадаємо, що міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що залежно від фінансових можливостей Пенсійного фонду України пенсії українських військовослужбовців поетапно зростатимуть. Прогнозують, що на кінцевому етапі перерахування соціальних виплат вони збільшаться вдвічі. Зміни стосуватимуться 498 тисяч військових пенсіонерів. 

Джерело: Народна Правда