Погодні гойдалки і не тільки: експерт прогнозує аномальне літо 2020

Після аномальних зими і весни прийде аномальне літо

Погодні гойдалки і не тільки: експерт  прогнозує аномальне літо 2020
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Погода в Україні влітку 2020 року обіцяє багато сюрпризів, які не завжди будуть приємними. Доктор наук, провідний співробітник Інституту геофізики НАН Світлана Бойченко вважає, що літо 2020 року буде відзначатися різкими змінами погодних умов – очікуються погодні гойдалки в плані і зміни температур, і опадів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона розповіла в інтерв’ю  “Сегодня”.

Loading...

“Настав аномальний травень, але не теплий і сухий, а, навпаки, досить прохолодний і вологий як для цього місяця. В наших дослідженнях раніше було відзначено, що вже кілька десятиліть спостерігалася інша тенденція для травня – це перевищення кліматичної норми приземної температури (в середньому 15-16 градусів) на кілька градусів, з проявами погодних ситуацій з аномально високими температурами до 28-30 градусів і зменшенням кількості опадів. Зараз спостерігається зовсім інша погодна ситуація в травні. Лише кілька останніх років травень почав змінюватися, наближаючись до норми. Однак часом ми стаємо свідками теплових хвиль у квітні, причому весна починається досить різко”, – зазначає вчена.

На її думку, влітку цього року будуть спостерігатися “погодні гойдалки”.

“У будь-якому випадку ми будемо деякий час жити в “погодних гойдалках” – різкі зміни погодних умов від холодних до теплих, від вологих до сухих. Літо може бути несподівано прохолодне, затяжне, дощове”, – підкреслила Бойченко.

Також експерт назвала причини аномальної погоди в Україні.

“По-перше, кліматична мінливість взагалі характерна для земної кліматичної системи. По-друге, через зміни клімату земна кліматична система перебуває у збудженому стані й на тій чи іншій території, в той чи інший час це проявляється у вигляді погодних аномальних явищ”, – додала Бойченко.

Нагадаємо, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше повідомив, що зміна клімату в Україні призведе до зими без снігу. За його словами, середня річна температура повітря в Україні підвищується швидше, ніж глобальна. У зв’язку з цим, до теплих зим доводиться звикати вже зараз.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...