Режисеру Серебреннікову винесли вирок: у чому його звинуватили

Прокурор просив засудити Серебреннікова до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму

Режисеру Серебреннікову винесли вирок: у чому його звинуватили
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Міщанський суд Москви оголосив вирок у справі «Сьомої студії» – режисер Кирило Серебренніков визнаний винним в шахрайстві в особливо великому розмірі і засуджений до трьох років позбавлення волі умовно і штрафу 800 тисяч рублів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Медуза.

Loading...

Видання повідомляє, що суд вважав, що «виправлення можливе без реального терміну». При цьому адвокат Кирила Серебреннікова вже заявив, що його клієнт має намір оскаржити вирок.

Інші фігуранти справи — колишній генеральний директор «Сьомий студії» Юрій Ітін і колишній генеральний продюсер «Сьомої студії» Олексій Малобродський — також засуджені до умовних термінів. Ітіна засудили до трьох років умовно і штрафу 200 тисяч рублів, Малобродського — до двох років умовно і штрафу 300 тисяч рублів.

Колишня співробітниця Мінкульту Софія Апфельбаум засуджена до штрафу. Суд перекваліфікував звинувачення Апфельбаум з шахрайства на недбалість. Її звільнили від сплати штрафу, оскільки минув термін давності.

Прокурор просив засудити Серебреннікова до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму, Олексія Малобродського — до п’яти років, Юрія Ітіна і Софію Апфельбаум — до чотирьох років.

Суд задовольнив позов Мінкультури про стягнення 129 мільйонів рублів з усіх фігурантів справи, крім Апфельбаум.

В 2011-2014 роках на проєкт “Платформа”, реалізований “Сьомою студією”, який був покликаний розвивати і популяризувати сучасний театр в РФ, з бюджету виділили 216 мільйонів рублів. За версією слідства, Серебренніков разом із продюсерами Олексієм Малобродським і Юрієм Ітіним, а також колишньою співробітницею Мінкультури РФ Софією Апфельбаум нібито організував розкрадання коштів. Всі вони відкидають звинувачення і наполягають на тому, що провели всі заплановані заходи, а гроші витратили за призначенням.

Нагадаємо, справа Кирила Серебеннікова проходило на фоні голосування за правки до Конституції. Напередодні в Росії вже звинуватили Україну в DDoS-атаці на сайт Центральної виборчої комісії.

Денис Пушилін, якого бойовики вважають “головою ДНР”, видав указ, який дозволяє йому, його заступникам, а також іншим державним службовцям виїхати в Росію для участі в голосуванні за поправки до Конституції РФ.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...