Росія готує провокації у Чорному морі: що відомо

Під час навчань "Кавказ-2020" в Південному військовому окрузі буде створено не менше 7 угруповань військ і стратегічний резерв

Росія готує провокації у Чорному морі: що відомо
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія під час навчань “Кавказ-2020”, які  відбуватимуться у вересні, може вдатися до провокацій на Чорному морі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в ході брифінгу зробив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

Loading...

За його словами, стратегічні командно-штабні навчання ЗС Росії “Кавказ-2020” створені для демонстрації військової могутності Росії, їх слід розглядати як елемент тиску на Україну:

“Під час навчань “Кавказ-2020″ в Південному військовому окрузі буде створено не менше 7 угруповань військ і стратегічний резерв. Крім того, не виключається розгортання угруповання територіальних військ на базі центрів забезпечення мобілізаційного розгортання”.

Він також додав, що ймовірно, показова фаза навчань буде проведена у формі кількох двосторонніх навчань на Донському, Кримському, а також Владикавказьскому операційних напрямках. В акваторії Чорного моря можливе проведення міжфлотского навчання.

Раніше екс-командувач Збройними силами США в Європі Бен Ходжес заявляв, Росія може у вересні здійснити військове вторгнення в Херсонську область. Російські військові можуть захопити греблю в Херсоні на півночі, щоб дозволити воді повернуться в анексований Крим. Він також нагадав, що як раз у вересні збройні сили РФ збирається провести навчання «Кавказ 2020».

Аналогічну думку висловлював і експерт Українського інституту майбутнього Андреас Умланд. Він вважає, що анексований Крим не зможе довго протриматися в умовах зміни клімату. Тому, Росія може навіть почати війну через Північно-Кримський канал, коли у жителів Криму почнеться брак води.

Джерело: Народна Правда
загрузка...