Як отримати пенсію у 9 тисяч гривень: корисні поради

Пенсіонер зміг відсудити у ПФУ доплату

Як отримати пенсію у 9 тисяч гривень: корисні поради
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українські пенсіонери-чорнобильці зможуть відсудити собі підвищені пенсійні виплати. Велика палата Верховного суду ухвалила рішення в зразковій справі №240/4937/18 за позовом жителя Овруцького району (Житомирська область) до місцевого управління Пенсійного фонду про визнання протиправними дій останнього.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів  виданню “Страна” голова адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

Loading...

Проти Пенсійного фонду ще в 2018 році пенсіонер подав позов. Причиною стало те, що йому не нараховували і не виплачували надбавки до пенсії  як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення.

За законодавством щомісячна надбавка повинна становити дві мінімальні зарплати (виплат за попередній рік), тобто, на той час, 6,4 тисячі гривень (мінімалка в 2017 році була 3,2 тисячі гривень). Зараз така надбавка ще більше –   9,4 тисячі гривень на місяць.

Ця справа передана Житомирським обласним судом як зразкова в Касаційний адміністративний суд. Суд частково задовольнив позовні вимоги пенсіонера.

“В 2015 році, щоб заощадити бюджетні гроші, порядок доплат чорнобильцям поміняли. Він вже визначався не законом, а постановою Кабміну, а там прописали просто смішні суми — замість 2-3 мінімальних зарплат 5-13 гривень в місяць”, — розповів  голова адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

Овруцьке управління ПФ зобов’язано нарахувати позивачу доплати з 17 червня 2018 року.

“Але ця справа є зразковою. Отже, за нею Пенсійний фонд повинен перерахувати надбавки всім непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це значна частина Чернігівської, Житомирської та Київської областей. Мова йде про десятки тисяч пенсіонерів. Втім, враховуючи судову практику минулих років, добровільно Пенсійний фонд доплачувати навряд чи стане. Але пенсіонери можуть подавати позови, і, враховуючи наявність зразкової справи, вигравати їх практично в автоматичному режимі. Замість 5 гривень можна буде отримувати до пенсії більше 9 тисяч гривень”, — пояснив Ростислав Кравець.

Нагадаємо, в травні 2020 року в Україні будуть проіндексовані пенсійні виплати. Перерахунок буде проведено із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої зарплати, з якої сплачуються страхові внески (1,11).

Раніше Пенсійний фонд України (ПФУ) 6 квітня надіслав на фінансування пенсій у квітні 2020 додатково ще 5,2 млрд грн.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...