Медики назвали перші симптоми раку легень

Медики назвали перші симптоми раку легень
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Рак легенів є третім за поширеністю видом раку.

Згідно зі статистикою, від цього захворювання найчастіше страждають курці, і в більшості випадків – чоловіки, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на healthystyle.info.

Loading...

За багато років лікарі навчилися боротися з цим захворюванням. Головне, вчасно діагностувати рак легенів і вжити необхідних заходів, щоб уникнути летального результату. Про початок розвитку хвороби свідчать деякі симптоми, помітивши хоч один з яких, необхідно терміново звертатися за допомогою.

Хронічний кашель

На цей симптом далеко не всі відразу звертають увагу, списуючи його на алергію, загазоване повітря, легку застуду і т.д. Але, як кажуть лікарі, якщо кашель докучає вам вже не перший день (два тижні і більше), при цьому відсутні будь-які ознаки вірусу або застуди, і не допомагають від кашлю ліки, це може бути ознакою раку.

Кров’яна мокрота

Ще більш серйозний симптом – присутність крові в мокроті. Тим більше, якщо ви курите. Ця проблема може виникнути на розвиток туберкульозу, важкої форми бронхіту або пневмонії, але також часто він супроводжує розвиток ракового ураження легень.

Свист в легенях

Присутність хрипів та свисту в легких також звикли списувати на застуду, а курці – ще і на свою шкідливу звичку, мовляв, легені прокурені, що ж тут поробиш. Але справа може бути зовсім не в застуді або осіданні смол, а в розвитку раку. Тому якщо хрипи в легенях не проходять тиждень і більше, варто зайвий раз перестрахуватися і звернутися до лікаря.

Задишка

Цей симптом звикли пов’язувати з серцево-судинними захворюваннями, і ніяк не з проблемами з дихальною системою. Тому більшість з появою задишки витрачає багато часу на обстеження у кардіолога, зовсім ігноруючи необхідність перевірити легені. І дарма, адже, згідно з даними лікарів, це один з перших дзвіночків раку легенів, при якому звужуються дихальні канали, виникає важке дихання і відчуття нестачі кисню.

Біль у грудній клітці

Біль за грудною кліткою виникає при багатьох захворюваннях дихальної системи – бронхіт, пневмонія, і навіть при звичайній застуді після переохолодження. Але якщо цей симптом не проходить навіть після одужання і турбує не тільки при глибокому вдиху або кашлі, а й в стані спокою, це може бути ознакою злоякісного новоутворення. Тому не варто чекати раптового одужання. Зверніться до лікаря і пройдіть ретельне обстеження легенів.

Часті застуди

ГРВІ та простудними захворювання з кашлем в холодну пору року не здивуєш. Але якщо ці захворювання трапляються 4-5 разів за сезон, незважаючи на повноцінне лікування і коригування роботи імунітету, є привід задуматися про обстеження на рак легенів. Злоякісне новоутворення може блокувати частину дихальних шляхів, приводячи до розвитку інфекції, при цьому перешкоджаючи впливу ліків на осередок захворювання. Тому віруси та інфекції не піддаються лікуванню і мучать частими рецидивами.

Скрипучий голос

Зміна тембру голосу, осиплість і поява скрипучих ноток часто списують на ларингіт. Але, за словами онкологів, вони можуть бути ще й ознакою раку легенів. Так, пухлина вражає нерв, який контролює голосові зв’язки, через що ті запалюються, що і впливає на тональність голосу. Тому якщо симптоми ларингіту не відступають три тижні і довше, запишіться на обстеження легенів.

Різка втрата ваги

Спровокувати різку і незрозумілу втрату ваги можуть багато серйозних захворювань. У тому числі і рак. Так, з початком стрімкого поділу, клітини злоякісної пухлини використовують енергетичні запаси організму для власного харчування, порушуючи при цьому процес засвоєння жирів, білків і вуглеводів, що і призводить до стрімкої втрати ваги. При цьому вас буде долати втома, сонливість, втрата апетиту і постійні запаморочення.

Синдром барабанних паличок

Потовщення останніх фаланг пальців на руках і округлення нігтьової пластини завжди свідчать про захворювання легень, зокрема, розвитку злоякісних новоутворень. Тому помітивши на ваших руках зміни, не затягуйте з візитом до онколога.

Як ми раніше писали, рак легень дедалі більше поширюється у людей, які ніколи не тримали в руках цигарок. За даними досліджень, у європейських країнах за останні дев’ять років кількість людей, які не зловживали курінням, становить 20% від усіх зареєстрованих випадків захворювання на рак легень. Серед найпоширенішого симптому, який спостерігається у 65% онкохворих, є кашель. Особливо небезпечним є відхаркування крові чи флегми іржавого кольору.

Діагностувати рак легень на початковій стадії захворювання під силу тільки досвідченому лікарю-онкологу. Але всім треба знати, що будь-яке онкологічне захворювання має діагностуватися і лікуватися під наглядом лікаря і зволікати в даному випадку або ж займатися самолікуванням небезпечно для життя.

Додамо, що вчені називають мандарин найкориснішим фруктом, особливо для курців. Цей фрукт містить велику кількість бета-криптоксантину, який здатний блокувати ріст ракових клітин і захищати організм від онкологічних захворювань. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...