Ситуація вийшла з-під контролю: лікар розповів про реальні масштаби епідемії COVID-19 в Україні

Ситуація вийшла з-під контролю: лікар розповів про реальні масштаби епідемії COVID-19 в Україні
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні багато лікарень переповнені хворими на COVID-19, проте ця ситуація  замовчується.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю, кандидат медичних наук, епідеміолог Андрій Александрін.

Loading...

Він спростував думку, що існує серед багатьох українців, що нібито зараз в лікарнях багато вільних місць і тому зростання кількості хворих не є критичним.

“Я не можу погодитися. Тому що коли ми на цьому тижні, у вівторок-середу, працювали в Харкові, то побачили, що обласна інфекційна лікарня переповнена більш ніж на 100% хворими Covid-19. Інфекційне відділення 13-ї лікарні в Харкові також повністю переповнене хворими на коронавірус“, – зазначив епідеміолог.

Також він розповів про ситуацію в Полтаві і інших українських містах.

“У четвер ми працювали в Полтаві – там ще стримують велику захворюваність, і там непогано відпрацьовано питання на рівні ОДА, є чітка координація. Тому, де є чіткі дії з боку місцевої влади, хворобу вдається стримувати. Але і неконтрольована ситуація, яка вже склалася у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Харкові, дуже скоро стане реальністю у всіх регіонах України“, – констатував Александрін.

При цьому, на його думку реальний стан справ з коронавірусом замовчується.

“Тому що питання інфекційних захворювань носить суто політичний характер. Це велика рідкість, коли на ток-шоу допускають лікарів-інфекціоністів та епідеміологів. Але у нас постійно чують політиканів. І навіть головний державний санітарний лікар займається вже повністю політикою, а не своєю справою” , – резюмував медик.

Нагадаємо, коронавірус в Україні станом на 27 червня офіційно підтверджено у 42 065 осіб. З них 948 випадків були виявлені за минулу добу.

Також стало відомо про новий антирекорд у Києві: станом на  суботу, 27 червня, ситуація із захворюванням на коронавірус у Києві погіршилася. За минулу добу в столиці підтвердили відразу 142 нових випадки захворювання коронавірусною хворобою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...