Україна отримає $350 млн від Світового банку: що відомо

Кошти Світового банку допоможуть пом'якшити наслідки пандемії коронавірусу

Україна отримає $350 млн від Світового банку: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Світовий банк виділив Україні 350 млн доларів в рамках першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення на підтримку реформ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  прес-служби Світового банку.

Loading...

Ці кошти дуже важливі для відновлення економіки країни. Також вони допоможуть пом’якшити наслідки пандемії коронавірусу.

“Пандемія COVID-19 викликала стрімкий економічний спад, який позначився на доходах пересічних українців і малого бізнесу і створив додаткове навантаження на державний бюджет. В рамках цієї позики надається $350 млн на підтримку державного бюджету у важкі часи. Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованим на підготовку економіки до відновлення, зокрема, істотні кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель і збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку”, – заявив Аруп Банерджі, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

Кошти Україна направить:

  • на зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель і врегулювання проблемних кредитів в державних банках;
  • на підтримку демонополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризацію газового сектора;
  • посилення системи соціального захисту для підтримки літніх людей, які особливо вразливі до COVID-19.

Ця допомога є частиною двох запланованих. Пізніше очікується виділення коштів “на надання підтримки у розробці додаткового законодавства в сфері земельної реформи та подальше посилення пенсійних виплат уразливим верствам населення”.

Нагадаємо, раніше Європарламент схвалив надання Україні макрофінансової допомоги на 1,2 млрд євро. Перший транш буде виділено в найкоротші терміни без будь-яких умов, а другий – до липня 2021 року після узгодження умов.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...