ГМО-діти: вчені зробили важливу заяву

Запропонований мораторій не стосується використання генетичного редагування в наукових цілях, тільки випадків імплантації ембріонів

ГМО-діти: вчені зробили важливу заяву
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Вчені закликають ввести глобальний мораторій на всі клінічні застосування редагування ДНК з метою створення генетично модифікованих дітей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі журналу Nature.

При цьому вчені підкреслюють, що вони пропонують не повну заборону подібних процедур, а тимчасове блокування подібних експериментів, до виконання ряду умов.

Творці технології генної модифікації, а також їх колеги з семи країн світу наполягають на інформуванні міжнародного співтовариства ще до проведення експерименту, консультації щодо його проведення та консенсус спільноти щодо його доречності:

“Ми закликаємо до створення міжнародної структури, в якій країни, зберігаючи за собою право приймати власні рішення, добровільно зобов’язуються не схвалювати будь-яке використання редагування, якщо не виконані певні умови”.

Різні країни, підкреслюють вчені, мають право обрати власний шлях, але повинні  погоджуватися працювати відкрито та з повагою до думки людства щодо питання, яке стосується всього виду.

Також наголошується, що близько 30 країн зараз мають законодавство, яке прямо або опосередковано забороняє всі клінічні застосування редагування генома, і вони можуть вирішити продовжити мораторій на невизначений строк або запровадити постійну заборону.

Як повідомлялося раніше, скандально відомий вчений Цзянькуй Хе підробив позитивні відгуки етичних комісій та провів експеримент, в якому брали участь вісім пар. Учений вніс мутації в гени людських ембріонів в рамках лікування безпліддя, при цьому йому вдалося досягти тільки однієї вагітності. У результаті діти несуть ДНК, яка сприяє розвитку стійкості проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Джерело: Народна Правда