Коронавірус зафіксували в Європі раніше спалаху в Китаї

Як виявилося, вірус непомітно циркулював в ЄС кілька місяців до початку епідемії в Ухані

Коронавірус зафіксували в Європі раніше спалаху в Китаї
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Іспанські вчені заявили, що  в березні 2019 року в зразках стічних вод Барселони виявили коронавірус SARS-CoV-2. Вчені вважають, що рік лікарі там помилково діагностували грип у пацієнтів із COVID-19.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  “Рамблер“.

Аналіз показав, що в зразках в період із січня 2018 року по грудень 2019 року присутній генетичний матеріал нового коронавірусу. Це означає, що вірус непомітно циркулював у ЄС кілька місяців до початку епідемії в Ухані.

“SARS-CoV-2 був виявлений в каналізаційних стічних водах Барселони задовго до оголошення першого випадку COVID-19. Це вказує на наявність інфекції серед населення до того, як був зареєстрований перший імпортований випадок”, – заявили вчені.

Відзначається, що всі зразки були негативними на наявність геномів SARS-CoV-2, за винятком зразків від 12 березня 2019 року, де рівні SARS-CoV-2 були дуже низькими, але явно позитивними.

“Інфікованим COVID-19 могли помилково поставити діагноз грип при первинній медичній допомозі, що сприяло передачі інфекції”, – повідомив Альберт Бош, президент Іспанської суспільства вірусологів.

Дослідники прийшли до висновку, що вірус зберігається в екскрементах людини, тому регулярні проби стічних вод дозволять контролювати епідеміологічну обстановку. Велика кількість генома коронавірусу присутня в калі, який згодом потрапляє в стічні води.

“У разі Барселони виявлення поширення SARS-CoV-2 за місяць дозволило б поліпшити нашу реакцію на пандемію”, – додав Альберт Бош.

Нагадаємо, коронавірус в Україні станом на 28 червня офіційно підтверджено у 42 982 осіб. З них 917 випадків були виявлені за минулу добу.

Також стало відомо про новий антирекорд у Києві: станом на  суботу, 27 червня, ситуація із захворюванням на коронавірус у Києві погіршилася. За минулу добу в столиці підтвердили відразу 142 нових випадки захворювання коронавірусною хворобою.

До слова, Україна потрапила до переліку країн з високими темпами поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Джерело: Народна Правда