Не маєте права на пенсію: українцям розповіли, хто може отримати соцдопомогу

Деякі українці не мають права на пенсію в силу ряду причин

Не маєте права на пенсію: українцям розповіли, хто може отримати соцдопомогу
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Деякі українці не мають права на пенсію, замість неї вони отримують державну соціальну допомогу.

Про те, хто має право на неї, йдеться в матеріалі АиФ, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Закон України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» передбачає, що державна соціальна допомога призначається особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Зокрема, мова йде про особи, які у яких помер годувальник або вони не досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, та не мають права отримувати у зв’язку з цим пенсію за законом, або визнана особою з інвалідністю в установленому порядку.

Це також стосується громадян, які не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Також до цієї категорії відносяться малозабезпечені громадяни (крім осіб з інвалідністю I групи і дітей померлого годувальника) і особи з інвалідністю I групи.

Як повідомлялося раніше, в Україні в кінці 2020 року, в грудні, запланований перерахунок пенсій та їх підвищення. Підвищення розміру пенсій чекає не всіх пенсіонерів, а тільки тих, хто отримує мінімальну виплату, яка тепер прив’язана до мінімального прожиткового мінімуму.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...