Патріарх Філарет хоче, що Україна відмовилася від томосу

Патріарх Філарет хоче, що Україна відмовилася від томосу
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що Україна має відмовитися від нинішнього томосу про автокефалію помісної православної церкви, а замість цього вимагати інший документ у новій редакції.

Loading...

Про це патріарх заявив в інтерв’ю “Апострофу”. Філарет впевнений, що наразі Православна церква України нібито не має незалежності в повній мірі.

“Відмовитися від томосу з таким змістом. Константинопольський патріарх повинен дати нам такий томос, який він дав Польській церкві, Румунській, Болгарській, Сербській. Ось такий нам потрібен томос. І ми сподівалися, що таким він і буде”, – каже Філарет.

Крім того, він зазначив, що вивів ліквідовану УПЦ КП зі складу ПЦУ, оскільки не хоче, щоб вона була залежна від Константинопольського патріарха.

“20 червня 2019 року ми скликали Помісний собор за всіма правилами, канонами і нашими статутами. Помісний собор має право скликати патріарх, і я це зробив. На соборі були присутні єпископи, духовенство, миряни з тих єпархій, які вирішили залишитися в Київському патріархаті”, – розповів Філарет.

“І цей, хоч і невеликий склад, вирішив, що ми виходимо зі складу ПЦУ і продовжуємо існувати як Київський патріархат, як незалежна церква. І чекати того часу, коли українська церква отримає справжній томос про автокефалію”, – наполягає він.

Ми вже розповідали – ПЦУ пояснила, як будуть проходити богослужіння за новими правилами.

А також – Не більше 10 на весілля і похорони: ПЦУ запровадила суворі заборони через коронавірус.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...