Росія готує провокації, які можуть закінчитися захопленням півдня України

Влада в Кремлі не відмовилася від планів створити південний коридор до Молдови, до Криму

Росія готує провокації, які можуть закінчитися захопленням півдня України
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія може вторгнутися в Херсонську область  через нестачу води в анексованому Криму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив військовий експерт, головний редактор часопису Ukrainian Defense Review Антон Міхненко, пише видання «Крим.Реалії».

Loading...

Антон Міхненко підтвердив, що влада в Кремлі не відмовилася від планів створити південний коридор до Молдови, до Криму, і для цього Росія може використовувати вчення Південного військового округу «Кавказ».

Як приклад експерт наводить Псковську дивізію, особовий склад і техніка якої на величезній кількості літаків перекидається в район Кавказу, там відпрацьовуються певні завдання, потім вони повертаються назад.

«Навчання в 2008 році як раз закінчилися десь до кінця липня. На початку серпня, в принципі,  угруповання було готове для виконання завдань, які були ним поставлені. Ми знаємо прекрасно, що сталося в серпні 2008 року з Грузією», — зазначає Міхненко.

Серпень-вересень, на його думку, за планами навчальної бойової підготовки в Російській Федерації — завершальний етап, коли практично всі військові набираються навичок і відпрацьовують завдання в рамках вже масштабних навчань округу. Тобто до цього вони тренували в рамках ротні, батальйонних навчань і вище за категоріями. Зараз вони відпрацьовують більш масштабні завдання.

При цьому експерт бачить два сценарії, за якими можуть діяти російські війська, якщо це дійсно буде прив’язане до навчань «Кавказ-2020». Для початку можуть відпрацювати певні диверсійний групи, які будуть висаджені в район усього узбережжя для дестабілізації ситуації: в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, а може бути тільки на дамбу, щоб закріпитися в цьому районі. Також, експерт не виключає, що буде рух з висадкою десанту і в Азовському морі, і з боку західної частини Чорного моря. І, безумовно, рух з самого Криму.

Міхненко вважає, що Україна може дати “асиметричну відповідь”. В першу чергу це політико-дипломатичні речі: потрібно продовжувати говорити світовій спільноті, що є така проблема. Другий момент — співпраця з НАТО, бо НАТО фактично організовує чергування в Чорному морі. На його думку, якщо б не було цієї присутності, то росіяни вже давнім давно зробили б свої операції на західній частині Чорного моря, тобто в районі Одеської, Миколаївської областей.

Про те, що Росія під час навчань «Кавказ-2020» може вдатися до провокацій на Чорному морі раніше заявляв представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

Аналогічну думку висловлював і експерт Українського інституту майбутнього Андреас Умланд. Він вважає, що анексований Крим не зможе довго протриматися в умовах зміни клімату. Тому, Росія може навіть почати війну через Північно-Кримський канал, коли у жителів Криму почнеться брак води.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...