Україні пообіцяли захист НАТО на випадок нової атаки Росії

У НАТО розуміють, що наступними об'єктами агресії Кремля можуть стати Прибалтики і Польща

Україні пообіцяли захист НАТО на випадок нової атаки Росії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Якщо Росія зважиться на пряме військове вторгнення на територію України, про що раніше вже попереджали ряд експертів, країни НАТО нададуть допомогу Києву.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі Фактам повідомив колишній глава Служби зовнішньої розвідки України генерал Микола Маломуж:

«Я часто спілкуюся з нашими партнерами з Євросоюзу, Канади, США, Японії — вони всі заявляють, що знають про те, що Росія вчинила акт агресії проти України в 2014 році. І якщо Росія почне активні бойові дії, навіть у блоці НАТО кажуть, що готові розблокувати свій нейтралітет щодо України. Тому що загроза зі Сходу буде не потенційна, а вже реальна».

За словами генерала, у разі відкритої військової агресії, Альянс готовий розмістити свої військові кораблі в Чорному морі і військовий контингент на кордоні України з Росією:

«І у випадку просування російських військ вглиб нашої країни, задіюють свої військові сили. Але це крайній захід на випадок, якщо Путін зважиться на військову операцію проти України».

Нагадаємо, напередодні про те, що Росія може вторгнутися в Херсонську область з-за нестачі води в аннексированном Криму, заявив військовий експерт, головний редактор часопису Ukrainian Defense Review Антон Міхненко.

Про те, що Росія під час навчань «Кавказ-2020» може вдатися до провокацій на Чорному морі раніше заявляв також і представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

Аналогічну думку висловлював і експерт Українського інституту майбутнього Андреас Умланд. Він вважає, що анексований Крим не зможе довго протриматися в умовах зміни клімату. Тому, Росія може навіть почати війну через Північно-Кримський канал, коли у жителів Криму почнеться брак води.

Джерело: Народна Правда