З Росії дме радіоактивний вітер: які країни під загрозою

Склад нуклідів може вказувати на пошкодження паливного елемента на атомній електростанції

З Росії дме радіоактивний вітер: які країни під загрозою
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

З Росії дме забруднений радіонуклідами вітер. Вітер вже досяг ряду європейських країн. Причиною НП могло стати пошкодження на атомній електростанції.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі АР.

Спостерігачі за радіоактивною безпекою, Фінляндії, Норвегії і Швеції відзначають, що радіоактивний вітер дме переважно в бік Скандинавського півострова. Минулого тижня було зафіксовано невелику кількість ізотопів в деяких регіонах Фінляндії і південній Скандинавії.

Вчені припускають, що причиною радіоактивного вітру може бути пошкодження паливного елемента на атомній електростанції в Росії. У Росенергоатомі проблем не бачать.

Одночасно з цим дослідники впевнені, що рівень забруднення не несе шкоди для людини, оскільки радіонукліди є штучними. Склад нуклідів може вказувати на пошкодження паливного елемента на атомній електростанції.

Виконавчий секретар CTBTO (організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань) Лассино Зебро показав карту, на якій видно, що забруднення досягло Фінляндії, Швеції, Естонії, Латвії, частини Данії, а також охопило північно-захід Росії.

З Росії дме радіоактивний вітер: які країни під загрозою

Раніше в Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань показали модель розповсюдження радіоактивних речовин після вибуху на полігоні Ньонокс під Северодвінськом (Архангельська область, Росія).

У деяких місцях на Маршаллових островах, де під час Холодної війни проводилися ядерні випробування США, зафіксований рівень радіації, який значно вище, ніж у Чорнобилі та Фукусімі.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...