Небезпечні кліщі: що варто знати і як вберегтися

Небезпечні кліщі: що варто знати і як вберегтися Фото: "priroda-life.com"
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про здоров'я

Ці маленькі комахи – кліщі – небезпечні тим, що є переносниками інфекційних хвороб.

Loading...

Кліщ може атакувати вас або вашу тварину не тільки за містом, в лісі, але і в звичайному міському парку чи сквері.

Одна з найбільш небезпечних хвороб, притаманних мешкають в нашому регіоні кліщів – це кліщовий бореліоз або хвороба Лайма, інформує “НАРОДНА ПРАВДА” ыз посиланням на Здоров-Інфо.

В першу чергу, щоб не “зловити кліща”, медики радять ретельніше підходити до вибору одягу перед тим, як відправитися на пікнік або заміську прогулянку. Кліщі, на відміну від комарів, крізь одяг не кусають. Тому потрібно закривати відкриті ділянки тіла, особливо ноги, заправляючи штани або спортивні штани в шкарпетки.

Слід користуватися також і засобами для відлякування кліщів: їх також можна наносити на одяг в районі шкарпеток, коміра, рукавів та інших місцях, де найчастіше кліщі намагаються присмоктатися до тіла.

Медики також рекомендують не забувати регулярно оглядати себе і своїх близьких. А повернувшись додому, зробити це повторно.

Якщо ж сталося так, що ви виявили кліща, то слід звернутися за медичною допомогою, щоб фахівець витягнув комаху правильно: часто самостійність закінчується тим, що голова комахи або його хоботок залишається під шкірою.

Якщо ж ви все-таки зважилися на самостійне витягування комахи, не можна давити на кліща і наносити на нього масло та інші рідини – це не допомагає. Витягувати його слід рухами проти годинникової стрілки.

Навіть якщо вдалося вдало витягти кліща, то його слід його здати в медичну лабораторію. Якщо в аналізі виявляються бореліоз, то проводиться екстрена профілактика кліщового бореліозом. Також якщо через деякий час – тиждень або навіть місяць після повернення з природи ви виявили на тілі червону пляму у вигляді кільця, то зверніться за медичною допомогою, навіть якщо кліща на тілі не було знайдено. При інфікуванні боруліозом організм почне боротися з інфекцією і еритема (червоне круглу пляму) може зникнути, але саме захворювання перейде у хронічну форму.

Слід також пам’ятати, що хвороба Лайма дає ускладнення на судини, серце, суглоби, нервову систему і лікувати застарілий недуга набагато складніше.

Раніше “НАРОДНА ПРАВДА” інформувала, що кліщі можуть переносити смертельно небезпечний вірус.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...