Українським водіям загрожує кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані

Українським водіям загрожує кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні посилюють заходи покарання для водіїв в нетверезому вигляді, з 1 липня за п’яне водіння загрожує кримінальна відповідальність.

Loading...

Також з 1 липня збільшуються штрафи до 51 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

З завтрашнього дня за нетверезе водіння водій отримає судимість за новою статтею Кримінального кодексу 286-1 КК – навіть у тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.

Інформація про судимість буде знаходиться в електронній базі даних Національної поліції, навіть якщо буде погашена пізніше. А в довідці про відсутність/наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде відображатися завжди.

Також розширили перелік обставин, коли водія можуть визнати винним у нетверезому водінні:

  • водіння в нетверезому стані (керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”);
  • допуск за кермо іншої нетверезої особи (“передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів”);
    відмова водія пройти медичний огляд на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів;
  • вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду – щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності (“вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду або до прийняття рішення про звільнення від такого огляду”).

Збільшення штрафів за нетверезе водіння з 1 липня:

При першому порушенні передбачені штрафи від 17 до 32 тисяч гривень (від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а також позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років. При повторному правопорушенні – штраф до 51 тисяч гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Як ми вже розповідали – Як відновити водійські права онлайн: покрокова інструкція.

А також – Як на СТО «розводять» водіїв: назвали найпопулярніші схеми.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...