Як підключити регулятор на болгарку для зменшення або збільшення обертів

Як підключити регулятор на болгарку для зменшення або збільшення обертів
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Хороша болгарка є у кожного майстра. Вона популярна серед професіоналів і у будь-якому домашньому господарстві внаслідок зручної роботи і багатозадачності. Інструмент задуманий, як шліфувальна машина, але його унікальний кутовий редуктор зробив цей прилад найпопулярнішою пилкою. При встановленні відповідних дисків, УШМ пиляє і ріже різні матеріали, шліфує і полірує поверхні, з легкістю проникає у важкодоступні місця.

Loading...

Оскільки матеріали для різання та шліфування трапляються різної твердості і текстури, то і швидкість обертання диска при їх резе повинна відрізнятися. Інакше, ріжуче коло своє завдання не виконає або, більш того, заклинить в матеріалі в самий невідповідний момент і призведе до виходу з ладу двигун.

Ідеальний варіант – модель, у якій виробником вбудований регулятор оборотів. Купити болгарку з регулюванням обертів – найкраще рішення.

Принцип роботи регулятора швидкостей

Як підключити регулятор на болгарку для зменшення або збільшення обертів

Плавний пуск і регулювання обертів – це додаткові функції. Вони відповідають за комфорт при роботі і безпеку користувача. Кутова шліфувальна машина і без регулятора непогано виконує широкий спектр завдань, однак, диск її при цьому обертається на максимальних обертах, що не дає можливості виконати завдання акуратно і якісно.

У звичайній машинці, без регулятора швидкостей, дві обмотки статора підключаються до електричної мережі при включенні інструменту. Кожна з них оснащена вугільними щітками, вони притискаються до ламелями колекторного двигуна, замикаючи електричну ланцюг.

Болгарка з регулятором обертів – набагато більш досконала і багатозадачна, вона дає можливість виконати розпил або шліфування дуже якісно, а головне – безпечно.

Електронний блок регулятора обертів УШМ – це система перемикання. В її основі закладено напівпровідник симистор або тиристор (ця схема діє в більшій кількості УШМ). Більш дорогі моделі болгарок оснащені інтегральною мікросхемою, це варіант дорогий, але більш сучасний і високотехнологічний.

Зміна числа обертів і в тому, і в іншому випадку, відбувається шляхом пересування змінного резистора. Він встановлений усередині корпусу машинки і впроваджений в розрив електроланцюга, між кнопкою пуску і обмотками статора. Інтегральна схема часто розташовується окремо, в розриві електричного дроту.

Перемикання частоти обертання виконується вручну, для чого на корпусі є відповідні клавіші (кнопки або коліщатко).

Оскільки за крутний момент на шпинделі відповідає сила струму, то, фактично, користувач, зменшує або збільшує її, перемикаючи швидкості. Регулюючи, таким чином, силу струму, можна знизити або, навпаки, посилити обертання шпинделя і обертів різального диска.

Для яких завдань необхідне регулювання

Як підключити регулятор на болгарку для зменшення або збільшення обертів

Болгарки з регулятором обертів застосовуються:

 • При шліфовці і резе дуже тонких листів металу або пластику). В цьому випадку потрібно знизити оберти майже до нульового значення оборотів. Крутний момент повинен бути розрахований так, щоб матеріал не плавився.
 • Для різання плитки, кераміки, штучного або натурального каменю. На початку різання потрібно збільшити швидкість обертання, потім знизити, і в кінці знову посилити обертів, щоб не з’явилися відколи й тріщини.
 • При роботі з дисками з алмазним напиленням. З ними краще різати на низьких оборотах, так не відбувається сильне нагрівання, і можна довше працювати.
 • Під час роботи з полірувальними насадками, особливо при фінішної полірування.

Виготовлення регулятора обертів для болгарки своїми руками

Як підключити регулятор на болгарку для зменшення або збільшення обертів

Найпростіший регулятор можна зібрати своїми руками. Ті домашні майстри, які розуміють толк в електричних схемах, цілком можуть виготовити регулятор оборотів за простою схемою на напівпровідниках.

Способів, як зробити регулятор і впровадити цей блок інструмент, є кілька, його можна встановити і всередину корпусу, і приєднати зовні, окремим елементом. У будь-якій установці він зможе регулювати оберти.

 1. Зовнішня установка – для управління окремо:
 • Використовуємо електричну перенесення з клавішею вкл-викл.
 • На місце цієї клавіші встановлюємо напівпровідникову плату регулятора на тиристорі. Придбати її можна у магазині, вона недорога (Китай).
 • Виходить окремо працює регулятор, зручний для шліфування або різання на низьких обертах.

Зовнішню плату також можна змонтувати в окремій пластмасовій коробці, оснастивши її виделкою і розеткою. По факту це та ж переноска пускового струму, через неї включають УШМ, а коліщатком на коробці регулюють оберти. Виходить відмінна машинка для полірування.

 1. Внутрішнє розміщення

Цей спосіб складніший, зате дає можливість розміститися в корпусі, що компактно і зручно.

 • Перед тим, як встановити схему, потрібно замінити клавіші, що включають інструмент в мережу.
 • Звільниться місце. Сюди потрібно поставити електронні ключі – симистор або тиристор для перемикання швидкостей обертання.
 • Можна підключити і мікросхему плавного пуску, що дасть можливість уникнути ривка на старті.

Ще більш простий спосіб, як виготовити регулятор оборотів своїми руками – купити готовий регулятор на напівпровідниках в магазині встановити його на болгарку. При виборі краще брати потужність такого блоку вище, тоді він буде універсальним і придатним до багатьох електричних приладів у будинку.

Плюси і мінуси регулятора, зробленого своїми руками

Як підключити регулятор на болгарку для зменшення або збільшення обертів

Плюс в тому, що ваша кутова шліфувальна машинка отримає додаткові функції. Ви зможете змінювати швидкість обертання диска, знижувати і підвищувати обертів.

Але домашня технологія має і кілька мінусів:

 • Сильно гріється, тому навантаження довго давати не можна. Рекомендується режим роботи з періодичними виключення, щоб машинка охолола.
 • Втрата потужності. Напівпровідникові регулятори непогано коригують силу струму і відмінно змінюють частоту обертання шпинделя. Але при цьому, на жаль, потужність інструменту падає. Тільки заводський регулятор потужності, встановлений виробником, зберігає потужність двигуна на 100%.

Варто помітити, що падіння потужності актуально лише при роботі з каменем, керамічною плиткою. А при виконанні розрізу тонколистових матеріалів, де дуже важливо знизити число оборотів, втрата потужності практично непомітна.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...